“БОГ ЕКОНОМІКИ” ФУКУЯМА РОЗПОВІВ ПРО ЗАНЕПОКОЄННЯ ТРАМПОМ І ЙОГО ЗВ’ЯЗКАМИ З РФ

Він зауважив, що дуже важко пояснити, чому Путін завоював прихильність президента США.

Американець японського походження Френсіс Фукуяма – в Україні. Філософ, політичний економіст, публіцист і професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма провів лекції в Києві та Львові в рамках програми “Академія лідерства для розвитку”. Цього тижня “бог економіки” вчив українців робити бізнес по-американськи: чесно, прозоро і ефективно.

Семінар Фукуями у Львові зібрав кілька десятків молодих слухачів. Більше в аудиторіях Українського католицького університету просто не вмістилось. В Києві послухати американця набралось вже кілька сотень.

Він закликав українців відкрито і активно будувати демократію і, головне, боротись із корупцією.

“Побудова нової держави, нової демократії – це дуже тривалий процес. Якщо ви подивитесь на США, Велику Британію, Францію, інші країни, які досягли успіху у цьому процесі, то в них на це пішло  багато часу. Подивіться, який був високий рівень корупції у США ще на початку ХІХ століття, для того, щоб її вичистити, знадобилось більше ста років”, – наголосив він.

“Українці не мають чекати, що з ними щось дивовижним чином трапиться. Вони мають брати на себе відповідальність, тиснути на уряд, на державні органи, вимагати кращого виконання своїх обов’язків, фіксувати факти корупції. Не треба чекати, що уряд сам по собі покращиться”, – закликав Фукуяма.

Найбільше занепокоєння у науковця викликає новий президент США  Дональд Трамп.

“Мені Трамп не подобається, я за нього не голосував. І я занепокоєний тим, що в нього є якісь зв’язки з Володимиром Путіним. Це, звичайно, не добре для України. Як він пов’язаний з Путіним? Звичайно в нього є якісь стосунки з Путіним, і ми не знаємо які. Дуже важко пояснити, чому Росія та Путін завоювали його симпатію” – сказав він.

Фукуяма переконаний, що війна в Україні – це справа рук винятково президента Росії. В його руках і припинення бойових дій.

“Коли закінчиться війна? Все залежить від містера Путіна. І не можу зрозуміти, яка його кінцева мета. Я сподіваюсь що скоро, але це не залежить від нас. Причина –  в Москві”, – зазначив професор.

Загалом Фукуяма бачить позитивні зміни в державі: Україні слід розраховувати не на швидкі зміни, а на поступові перетворення.

“Щоразу, коли я приїжджаю в Україну, я сповнююсь оптимізму. Оскільки зустрічаю багато молодих українців, які прагнуть змін та готові робити все, аби реформування прискорилось. Ми організували програму, за якою молоді українці можуть рік навчатись у Стенфорді, аби виховати нове покоління діячів, які зможуть вести країну до змін”, – підсумував він.