“Ми відзначаємо посилення ризиків для економіки, фінансової стабільності та платіжного балансу Республіки Білорусь після спірних президентських виборів, що пройшли у серпні цього року.

Резиденти конвертують свої заощадження в іноземну валюту і виводять частину коштів з банківської системи, що зумовило знецінення білоруського рубля майже на 20% з початку року.

На нашу думку, підвищена політична невизначеність може зберігатися протягом тривалого часу, що чинитиме тиск на середньострокові перспективи зростання Білорусі”, – йдеться у прес-релізі компанії.

Росія надасть Білорусі державний кредит на 1,5 мільярда доларів. Про це заявив  президент Росії Володимир Путін на зустрічі Олександром Лукашенком, який виконує обов’язки президента Білорусі, 14 вересня в Сочі

Путін: “Ми домовилися про те, що Росія надасть Білорусі в цей складний момент кредит державний на $1,5 млрд, і ми це зробимо”.

За словами Путіна, зараз міністри фінансів обох країн “ведуть з цього приводу роботу на професійному рівні”. Він також додав, що Росія і Білорусь повинні продовжити взаємодію в оборонній сфері, зокрема в роботі оборонних підприємств, і у військовій сфері.

Путін також нагадав, що 14 вересня починаються “заплановані ще в минулому році військові навчання” в Білорусі. За словами президента РФ, вони триватимуть кілька днів і після їх завершення російські військові підрозділи повернутися на місця своєї постійної дислокації.