Loading...

БЕЗ ДОКОРІННОЇ ЗМІНИ СИСТЕМИ НАРАХУВАННЯ СУБСИДІЙ, ЇХ МОНЕТИЗАЦІЯ НІЧОГО НЕ ЗМІНИТЬ

Якщо нині кошти напряму «йдуть» із бюджету до кишень олігархів, то в результаті т.з. монетизації субсидій вони заходитимуть на рахунки домогосподарств, аби згодом потрапити до…кишень тих же енергетичних монополістів.

Про це сказав під час прес-конференції у Києві Олександр Сергієнко, директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста», передає INTV.

«Будь-яка пільга чи субсидія у монетарному вигляді повинна бути жорстко закріплена за величиною. От коли Ви будете чітко знати, що отримаєте по соцнормативах, хай навіть він маленький – 2.4 м3 холодної води, 1.6 м3 гарячої (у Києві – 4 м3 холодної і 3 м3 гарячої – прим.), тоді є сенс економити. Тоді можна спожити менше норми, але те, що не спожито – «живими» грошима «ляже» на мій рахунок», – зазначив він.

Втім, правила нарахування субсидій нині такі, що вони «зазирають» у минулий період і дивляться скільки спожито домогосподарством, скажімо, рік назад, зауважив експерт.

«А, ти ж спожив не 2.4 м3, а лише 2 м3! Тому ми тобі субсидію хоп – і вирізаємо! За такими правилами втрачається сенс переходу на цю монетизацію. Хоч переходь, хоч не переходь – тобі субсидію «зріжуть» і все, до побачення», – пояснив Сергієнко.

«Для того щоб перейти на монетизацію треба докорінно змінити систему нарахування субсидій», – наголосив директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста»

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *