Loading...

Байки про незалежність НКРЕКП. Спектакль для народу

Вчора на засіданні Верховної Ради Голова Нацкомісії з регулювання енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк відповідав на запитання народних депутатів. Чи були відповіді щирими та відвертими? Давайте проаналізуємо разом.

Вихідні дані.

Найбільш резонансні кейси за два роки, протягом яких Дмитро Вовк очолює НКРЕКП:

– істотно підвищені тарифи на комунальні послуги (що спровокувало різке зростання енергетичної бідності населення);

– запроваджено резонансний тариф Роттердам+ (бенефіціаром якого експерти називають ДТЕК Ріната Ахметова);

– необґрунтовано збільшена вартість нестандартних приєднань до електричної мережі (що завдає потужного удару по малому, середньому бізнесу та зеленої генерації);

– спроба продати державі трансформатори Григоришина за завищеною вартістю (відстояне громадськістю, разом з депутатським корпусом та міжнародною спільнотою);

– спроба ввести абонплату за користування газовими мережами (бенефіціаром якої експерти називають облгази Дмитра Фірташа).

Голова комісії Дмитро Вовк.

Працював в Москві національним менеджером Кондитерської корпорації Roshen, що належить Петру Порошенко.

Ставши Президентом, Петро Порошенко своїм наказом призначає свого колишнього менеджера тимчасово виконуючим обов’язки Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКЕКП). Ще за півроку він призначає Дмитра Вовка Головою НКРЕКП.

Єдина фракція, засідання якої останнім часом Дмитро Вовк вшановує своїм візитом – це “Блок Петра Порошенка”.

За законом НКРЕКП є незалежним органом (незалежним, в тому числі, і від Президента). Рішення про абонплату за газ, яке Дмитро Вовк називав доцільним і виправданим, Регулятор скасовує після відповідної вимоги Петра Порошенка.

Запитання,

яке я сьогодні задав Дмитру Вовку у Верховній Раді:

“Чи вважає Він себе незалежним Головою незалежного Регулятора?”

Відповідь.

Дмитро Вовк вважає, що Комісія працює незалежно і на її рішення ніхто не впливає.:)

Більше того Дмитро Вовк погоджується, що Регулятор може бути ще біль “незалежним”, якщо… народні депутати збільшать фінансування НКРЕКП…

Висновки.

Чи незалежний регулятор, чи ні – висновок робіть самі.

Так саме і про те, чиєю ширмою працює Вовк і хто реально стоїть за рішенням щодо підвищення тарифів й плати за підключення, Роттердамом+ Ахметова, трансформаторами Григоришина та абонплатою для Фірташа.

Ну а чому відповідно до указу Президента України Дмитро Вовк йде в останню чергу в ротацію за 1,5 роки думаю і запитувати зайве.

Сподіваюсь, Рада проголосує мій з колегою Войцицькою законопроект 6073-1 або будь-який інший документ щодо невідкладної ротації чинного складу, який дозволить якомога скоріше провести новий прозорий конкурс та допоможе відв’язати солодку залежність очільників регулятора.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *