Авіатроща в Ірані: містечко в Канаді втратило 27 жителів

Одразу 27 студентів, аспірантів, професорів невеликого містечка Едмонтон у Канаді загинули в жахливій авіакатастрофі літака української авіакомпанії МАУ рейсу Тегеран-Київ. Всі вони члени ірано-канадської спільноти. Люди гинули цілими сім’ями. Ніколи ще жителі міста не оплакували стільки смертей в одну мить. Детальніше – в матеріалі OBOZREVATEL.

Збирають гроші на панахиду

Канадське місто Едмонтон ніколи не втрачало стільки жителів за один раз. Одразу 27 іранців, які жили і навчалися, працювали тут, загинули в авіакатастрофі в Тегерані.

Авіатроща в Ірані: містечко в Канаді втратило 27 жителів

 Уже в неділю тут пройшла панахида за загиблими..На одному з краундфандінгових сайтів люди зібрали 20 тисяч доларів. Частину грошей витратили на організацію панахиди цієї неділі. Решту передадуть на стипендії та гранти в школи.

Загинула лікарка з дочками

Як повідомляє globalnews.ca, серед загиблих ціла сім’я – мати і двоє дочок. Шекофех Чупаннеджад була лікаркою-гінекологинею у клініці цього міста. Вона допомагала всім своїм співвітчизникам, які приїжджали в Едмонтон. Не зважала навіть на свій особистий час.

Її 23-річна дочка Сара вчилася в університеті Альберта й отримала ступінь бакалавра в області психології і соціології. Вона вже вступила на програму клінічної психології в один з університетів Каліфорнії. Друга дочка, 21-річна Саба теж навчалася в цьому ж університеті на медичному факультеті, вона хотіла стати стоматологом.

У живих залишилися чоловік лікарки і син, яких не було на борту літака МАУ. У цьому містечку вони прожили сім років, і щороку літали відвідати родичів в Іран.

Загинули молодята та їхні гості

Також в авіакатастрофі загинули молодята Араш Поурзарабі і Пунех Горджі. Вони лише 1 січня зіграли весілля в Ірані і поверталися в Едмонтон, щоб продовжити навчання. Вони були дослідниками комп’ютерних наук університету Альберти.

У катастрофі загинули і кілька друзів цієї пари, які літали в Іран спеціально на їхнє весілля.

Також у літаку розбилася ще одна жителька Едмонтона Саба Саадат разом зі своєю сім’єю. Перед тим, як сісти в літак, вона зв’язувалася зі своїм другом Даніелем. Вона говорила, що все було гаразд.

Професори, аспірант і студенти

Загинуло подружжя – Педро Мусаві і його дружина Мойган Данешманд. Обоє – професори-інженери в університеті, вони були відомими фахівцями в своїй сфері. Колеги з кафедри, де вони працювали, і студенти оплакують їхню загибель.

Разом із ними розбилися і їхні дві дочки Дарина і Доріна. 9-річна Доріна була в футбольній команді і була дуже талановитою дівчинкою.

Ще одне життя жителя Едмонтона забрала катастрофа. Це Амір Хоссейн Саідінія, якому було всього 25 років. Він був аспірантом Центру дизайну сучасних матеріалів.

Там же загинула і 25 річна аспірантка-дослідниця інженерного факультету університету Насим Рахманіфар, дівчина займалася машинобудуванням.

Також в літаку летіли два студенти університету Альберти – Мухаммед Махді Ельяс і Ельназ Набіі.

Всього ж в університетському містечку проживає 500 іранських студентів. Дотепер керівництво навчального закладу збирає відомості про тих, хто був на борту цього злощасного рейсу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *