Аваков виступив проти обрання росіянина головою Інтерполу

Перспектива того, що главою Інтерполу може стати представник Росії, несе гібридну загрозу для всього світу, заявив глава Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Як повідомили в МВС, його заява пролунала під час 87-ї сесії Генеральної асамблеї Інтерполу в Дубаї, пише «Слово і Діло».

Аваков зазначив, що Росія зловживає можливостями Інтерполу, щоб переслідувати політичних опонентів.

Призначення главою Інтерполу кадрового російського поліцейського генерала дозволить режиму Путіна з великою зручністю проводити ворожі акти проти України і решти цивілізованого світу, додав міністр.

“… Путінський режим веде відкриту гібридну війну проти значної частини цивілізованого світу. Веде пряму гібридну війну проти України, використовуючи, в тому числі, такі специфічні методи, як контрольований ФСБ і ГРУ РФ закид на нашу територію кримінальних авторитетів і організацію ОЗУ і численних нарікань на адресу Росії за зловживання інструментами Інтерполу для політичного переслідування опонентів … Якщо Прокопчук стане президентом Інтерполу, це дозволить російському режиму ще більше розширити практику використання “червоних циркулярів” для обмеження свободи пересування і переслідування неугодних, в інтересах одіозного режиму “, – додав Аваков в Facebook.

Наприкінці вересня під час візиту в Китай зник глава Інтерполу Мен Хунвей. Згодом виявилося, що в цій країні проти нього ведеться розслідування у справі про корупцію. Він подав у відставку.

Вибори нового глави Інтерполу пройдуть 21 листопада. Фаворитом ЗМІ називають генерал-майора російської поліції Олександра Прокопчука. Він з 2006 по 2011 роки був заступником начальника Національного центрального бюро Інтерполу МВС Росії, а потім очолив цю організацію. У 2016 році генерал-майор став віце-президентом Інтерполу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *