Аваков про “Нацдружини”: Будь-яке застосування сили на виборах жорстко припинятиметься

“НАЦДРУЖИНИ” ЗАЯВИЛИ ПРО НАМІР ЗАСТОСОВУВАТИ СИЛУ У РАЗІ ФАЛЬСИФІКАЦІЙ НА ВИБОРАХ . Представники цієї організації будуть спостерігачами на виборах.

Спостерігачі від ультраправої громадської організації “Національні дружини” мають намір застосовувати силу у разі фальсифікацій під час виборів президента України. Про це заявив речник “Національних дружин” Ігор Вдовін, передає Радіо Свобода.

Раніше командир організації Ігор Михайленко заявляв, що “нацдружинники” будуть спостерігачами на виборах і “якщо за справедливість треба буде дати комусь по пиці – ми це зробимо, не зволікаючи”.

“Якщо правоохоронці будуть закривати очі на відверті правопорушення і не захочуть їх фіксувати, то ми будемо робити те, що заявив наш командир”, – заявив 5 березня речник “Національних дружин”.

Ігор Вдовін уточнив, що такі можливі дії стосуватимуться не членів комісій, а “випадкових людей, які можуть робити вкидання бюлетенів, підводити на виборчі дільниці агітаторів”.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що усі спроби силового втручання у вибори представниками “Нацдружин” чи інших організацій будуть жорстко припинятися.

Про це Аваков заявив у коментарі УП.

“Право застосування силових методів в Україні завжди буде належати Національній поліції. Це постулат, який не підлягає обговоренню. Ні Національні дружини, ні будь-яка інша організація не може і не буде визначати ситуацію силовим методом!” – наголосив міністр.

За його словами, прийнятною є тільки співпраця і апеляція до законних сил правопорядку.

 “Будь-які спроби силового втручання у виборчий процес будуть рішуче і, при необхідності, жорстко припинятися. Прошу всіх, хто постулює свою зацікавленість в прозорості і чесності виборів, використовувати тільки законні ненасильницькі методи”, – заявив Аваков.

Міністр додав, що Нацполіція має всі необхідні сили і засоби для контролю виборчого процесу.

Нагадаємо:

  • Спостерігачі від “Національних дружин” можуть застосовувати силу на дільницях у разі фальсифікацій, заявив їхній речник.
  • Посол США в Україні Марі Йованович наголосила, що воля українського народу під час виборів повинна поважатися незалежно від результату, а “тітушки” або інші озброєні групи не повинні заважати висловлювати свою волю людям.
  • Вибори президента України відбудуться 31 березня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *