Loading...

Антикорупційне бюро розслідує розтрату 12 мільярдів Нацбанком

Національне антикорупційне бюро підозрює посадових осіб Нацбанку України в незаконному виділенні протягом 2014-2015 років рефінансування семи банкам, що призвело до розтрати 12 млрд гривень.

Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи НБУ були в змові з керівництвом кількох банків в питаннях рефінансування. Йдеться про банки ПАТ “КБ Південкомбанк”, ПАТ “Банк” Київська Русь “, ПАТ” Міський Комерційний Банк “, ПАТ” Автокразбанк “(” АКБ Банк “), ПАТ” Терра Банк “, ПАТ” Дельта Банк “і ПАТ” банк Таврика “. Всі ці банки отримали в 2014-2015 роках від Нацбанку незаконне рефінансування, що спричинило за собою розтрату державних коштів НБУ на суму 12 млрд гривень.
За даними Фонду гарантування вкладів, сьогодні всі ці банки знаходяться в стані ліквідації. Суд дозволив НАБУ тимчасовий доступ до документів, пов’язаних з рефінансуванням цих банків. Але детективам не дозволили їх вилучати.
Також в рамках даного досудового розслідування НАБУ зверталося до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів про рефінансування банків “Фінанси та Кредит” і “Хрещатика”, але отримало відмову.
До 24 лютого 2014 року НБУ очолював Ігор Соркін, який отримав цю посаду ще за часів президентства Віктора Януковича і в минулому році був оголошений ГПУ в розшук. Після відставки Соркіна Нацбанк очолив Степан Кубів, якого після перемоги Петра Порошенка на президентських виборах змінила Валерія Гонтарєва.
Наприкінці 2015 року НАБУ відкрило кримінальну справу, підозрюючи Гонтарєву в зловживанні службовим становищем, що дозволило її сім’ї незаконно вивести з “Дельта-банку” 12,5 млн грн. Але в квітні Бюро закрило справу і зняло з голови Центробанку всі підозри.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *