Loading...

Amnesty International звинуватила РФ в атаках на цивільне населення Алеппо

Мета сирійської авіації за підтримки російських ВКС в Алеппо – за допомогою бомбардувань домогтися того, щоб місто обезлюднів, і повністю взяти його під свій контроль. Про це заявила міжнародна правозахисна організація Amnesty International (AI) в зверненні до Генеральної асамблеї ООН, оприлюдненому в четвер, 20 жовтня, на сайті організації.

На доказ того, що сирійська і російська авіація наносить цілеспрямовані удари по житлових кварталах, лікарням, школам, ринків і мечетей, AI опублікувала кадри супутникової фотозйомки. Одночасно вона закликала Генассамблею ООН зробити все, що тільки можливо, щоб зупинити знищення цивільного населення східного Алеппо. Це особливо важливо після того, як Рада Безпеки ООН показав свою “катастрофічну нездатність” досягти цієї мети, відзначили правозахисники.
За словами Лінн Маалуф, заступник директора з досліджень в регіональному офісі Al в Бейруті, “довіра до ООН знаходиться під загрозою” через нездатність вплинути на ситуацію в Сирії. “Безжальні атаки, розпочаті сирійськими урядовими військами за підтримки Росії, грубо зневажають основні норми міжнародного гуманітарного права”, – підкреслила представниця AI.
Крім того, AI звинуватила Росію в тому, що РФ за допомогою Китаю навмисне блокувала резолюцію Радбезу ООН, покликану припинити кровопролиття в Алеппо. Є свідчення того, що в Сирії застосовуються “найбільш руйнівні російські касетні бомби”, стверджує організація.
Обговорення ситуації в Сирії в рамках неформальної пленарної зустрічі Генасамблеї ООН заплановано на 20 жовтня.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *