АМКУ три роки не помічає контролю Фірташа над облгазами Вексельберга і не штрафує олігарха

Антимонопольний комітет з 2016 року не видавав дозволу на концентрацію облгазів.

Фактичним контролером чотирьох облгазів, які у 2012 році придбала офшорна компанія російського олігарха Віктора Вексельберга, з 2016 року є представники Дмитра Фірташа.

Про це йдеться у матеріалі Наших грошей.

Йдеться про структуру власності «Харківгазу», «Харківміськгазу», «Криворіжгазу» та «Дніпрогазу». У 2012 році АМКУ дав дозвіл на придбання акцій облгазів офшору з Віргінських островів «Vijaya Universal Ltd», який повязували з Вексельбергом.

У 2016 році в наглядові  ради  цих облгазів були призначені Девід Браун, Iан Бьорд, Ілля Ушанов, Віталій Мількевич. Ці самі люди у якості представників інших офшорів ще раніше були призначені у наглядові ради облгазів, підконтрольних Фірташу. Так, головою наглядових нарад усіх чотирьох «вексельбергових» облгазів є Девiд Ентонi Ховард Браун, якийе значиться головою наглядових рад фірташівських «Вінницягаз», «Дніпропетровськгаз», «Житомиргаз» тощо.

Ось як перетинаються наглядові ради «Сумигазу» Дмитра Фірташа і «Криворіжгазу» станом на 2016-ий.

Антимонопольний комітет з 2016 року не видавав дозволу на концентрацію облгазів. У випадку, якщо Антимонопольний комітет доведе, що Дмитро Фірташ контролює облгази без попередньо отриманого дозволу на придбання, регулятор може оштрафувати структури Фірташа на 5% від їхнього річного доходу.

Додамо, Дмитро Фірташ в особі офшорних засновників компанії «Газтек» володіє акціями «Вінницягаз», «Волиньгаз», «Дніпропетровськгаз», «Житомиргаз», «Запоріжгаз», «Івано-Франківськгаз», «Миколаївгаз», «Рівнегаз», «Сумигаз», «Хмельницькгаз», «Чернівцігаз», «Тисьменицягаз», «Луганськгаз».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *