Абонплата за газ: до чого готуватись українцям

В майбутньому в Україні планується введення абонплати за природний газ. Це випливає з зобов’язань нашої держави перед кредиторами з Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Введення абонентної плати за природний газ в Україні випливає з діючого законодавства та меморандума, підписаного спільно з МВФ, повідомляє Народна Правда. Це питання вже розглядалось в НКРЕКП, і, в разі, якщо рішення вступить в дію, українці будуть отримувати одразу дві платіжки: одну – за спожитий газ як товар, а другу – за послуги з транспортування та розподілення природного газу, що і буде згаданою абонплатою.

Як зазначив голова НКРЕКП Дмитро Вовк, пропонується, що замість нинішнього тарифу в 6,87 гривні за один кубометр, буде впроваджено плату «по лічильнику» за тарифом 6 гривень, а також абонплату, яка не залежатиме від обсягів спожитого природного газу і буде фіксованою. За словами Вовка, в проекті документу слово «абонплата» наразі відсутнє, а мова йде про «плату за транспортування та розподілення».

Нагадаємо, наступного опалювального сезону одержувачі субсидій будуть платити більше за послуги. Справа в тому, що термін опалювального сезону, згідно якого нараховуються субсидії, скорочено на один місяць, крім того, обмежені «соціальні» норми споживання енергоносіїв.

Разом з тим, в Кабміні стверджують, що тарифи на газ більше підвищуватись не будуть. Як заявив прем’єр Гройсман, минулорічне здорожчання газу було «останнім в житті країни».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *