68 українців є власниками 57 офшорів Paradise Papers

68 українців фігурують в міжнародному розслідуванні Paradise Papers. Про це йдеться в прес-релізі аналітичної системи YouControl, передають Українські Новини.

Аналітики YouControl пропрацювали всі дані, що стосуються українців, і вирішили показати загальну картину.

За результатами аналізу 68 українців фігурують в Paradise Papers, серед них 55 чоловіків і 13 жінок.

«З 57 офшорів, власниками яких є українці, 27 зареєстровані на Британських Віргінських островах, 11 на Бермудських островах, 7 у Республіці Мальта, 4 на острові Мен, 3 на Кайманових островах, 3 на Сейшельських островах, 1 у Великобританії та 1 на острові Джерсі. Дві третини українців – засновників офшорів з Paradise Papers – є керівниками чи власниками українських компаній, що працюють в аграрному, фінансово-інвестиційному, фармакологічному, транспортному, енергетичному та ІТ секторі», – йдеться в прес-релізі.

Аналітики YouControl зазначили, що офшорні компанії користуються в Україні попитом у представників найрізноманітніших сфер бізнесу, їхнє використання залежить від орієнтованості бізнесу. Хоча доволі часто трапляються випадки, коли бізнес, який не має жодних зв’язків за межами України, використовує холдингові офшорні компанії з метою убезпечення володіння бізнесом.

Paradise Papers – низка матеріалів, які стосуються діяльності офшорних компаній, зареєстрованих в «екзотичних» офшорних зонах, які були оприлюднені на початку листопада 2017 року за результатами розслідування, організованого газетою Süddeutsche Zeitung. Розкриті документи містять інформацію про активи низки політиків та інших публічних діячів.