41% пенсій оплачують з бюджету

В Україні борг Пенсійного фонду держбюджету становить понад 70 млрд грн. Крім того, 41% пенсій оплачують не за рахунок фонду, а за рахунок прямих дотацій з державного бюджету, однак цю ситуацію можна змінити. Про це розповів керуючий партнер компанії GR Capital Макс Філіппов, повідомляє “НВ Бізнес”.

Так, в цьому році доходи фонду складуть рекордні для країни 495,5 млрд грн. Структура доходів: 294 млрд – надходження від єдиного соцвнеску, 195,5 млрд – перерахування з держбюджету.

За словами Філіппова, це і є розрив ліквідності фонду, який не може зібрати з працездатного українського населення гроші для утримання непрацездатного населення.

“Держава змушена вирізати гроші з інших статей бюджету для виплат пенсій”, – сказав фахівець.

Він також зазначає, що в розвинених економіках пенсійні фонди працюють як інвестфонди. При цьому такий механізм потрібно впроваджувати і в Україні.

Так, наприклад, пенсіонери з Європи і Штатів вкладають гроші в нерухомість, держоблігації, інфраструктурні проєкти, інноваційний бізнес, енергетику та охорону здоров’я.

“Накопичувальна система передбачає акумуляцію коштів, які не можуть лежати під важким тягарем неминучої інфляції. Якщо держава бажає знизити навантаження на бюджет, утримувати пенсіонерів (з прогнозованим зростанням пенсій), поліпшити макроекономічні показники і, врешті-решт, наситити економіку грошима – то воно зобов’язане трансформувати пенсійний фонд в інвестиційну компанію, що управляє”, – підсумував Філіппов.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram