ЗМІ: США планують ввести санкції проти українських чиновників

У Сполучених Штатах обговорюють санкції проти українських чиновників.

У Вашингтоні останнім часом точаться розмови про санкції проти чиновників, які гальмують реформи. Наразі є підстави непокоїтися представникам партій, котрі складають коаліцію у Верховній Раді, але не приймають необхідних для реформ законів. Конкретні імена можуть пролунати через місяць-півтора, повідомляє ТСН.

Колишній спеціаліст інституту США з регіонального розвитку Стівен Нікс називає найбільшою зміною в Україні за останні 10 років появу національної гордості та самосвідомості. “У світі багато проблем, кожна з яких змагається за увагу Конгресу США та Білого дому, але я можу запевнити вас, що виходячи з усіх розмов на Капітолійському пагорбі – з сенаторами та членами палати представників – Україна залишається дуже важливим американським союзником”, – заявив аналітик Міжнародного республіканського інституту.

Водночас експерти у США наголошують, що в Україні змінилося суспільство, але не політики. “Звичайно, фахівці бачать, хто що робить в Україні. Найпомітніше – що МВФ не дав зараз протягом року жодного траншу через те, що Україна не виконала головної умови: незалежний антикорупційний суд”, – заявив аналітик Атлантичної ради Андерс Аслунд.

Із інтерв’ю з послом України в США Валерієм Чалим:

–       З місцевих і українських джерел мені відомо про розмови щодо подальших американських санкцій вже не проти росіян, а проти українців, причому – чинних політиків. Ви чули про такі розмови?

–       Стосовно санкцій: по-перше, вже багато пакетів санкцій проти Росії, там сподівалися на те, що це закінчиться, але сподівання не виправдались. Тобто позиція адміністрації Білого дому, позиція Конгресу і Держдепу, Мінфіну – єдина. Стосовно санкцій проти українців чи українських компаній – я знаю, що такі дискусії вже ведуться десь півтора року, мабуть. І в основному привозять ці ідеї з пропозиціями таких санкцій до Вашингтона українські політики. Я знаю їх поіменно, вони публічно про це говорили. Наскільки це допоможе в Україні – діям чи тиску – я не знаю, тут у кожного може бути своя думка. Але от наскільки це зашкодить тут – я знаю. Якщо поставити зараз українських представників будь-яких в один ряд із санкціями проти Росії – це буде розмивати ситуацію, створить додаткові проблеми. Адже не можуть всі американські політики займатися тільки Україною чи тільки Росією, часто під час голосувань у Конгресі є потреба у великій роботі, в тому числі моїй. В мене за рік буває по 60-70 зустрічей з конгресменами, ще під час приїзду делегацій додається кілька десятків, крім того, ми розповсюджуємо інформацію про реформи, про ситуацію в Україні – таким чином половину Конгресу ми точно охоплюємо. Але це не значить, що ми спроможні охоплювати всіх і постійно, тому ця боротьба іде. І якщо хтось хоче використати майданчик Вашингтона зі своєю політичною метою – принаймні, хоча б у сфері безпеки, оборони країни – не повинно бути різних позицій. У мене підхід такий: якщо хтось приїжджає сюди із наших відомих у телевізорі політиків і говорить, що не треба давати Україні зброю, не давайте Україні джавелінів, і потім вдома розказує, що за це боровся – це неправда. Ось це – погана позиція. Під час агресії країна повинна в цьому напрямку об’єднуватися. Питання реформ, боротьби з корупцією – це те, що можна вирішувати.

Спілкувалась кореспондент ТСН Яна Слєсарчук Більше читайте тут: https://tsn.ua/interview/ssha-ne-vtomilis-vid-ukrayini-ale-ye-vtoma-vid-ukrayinskih-chinovnikiv-1153713.html

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *