Чи затримають Саакашвілі, якщо він перетне кордон України: думка експерта

Вдасться Саакашвілі перетнути кордон України чи ні – в будь-якому випадку українська влада буде в програші. Достеменно невідомо, за яким паспортом екс-президент Грузії подорожував Європою, але тут на кордоні він обов’язково пред’являтиме український паспорт.

Таку думку сайту “24” висловив політичний експерт Андрій Вігірінський. “За яким паспортом Саакашвілі подорожував по Європі – питання відкрите. Він може говорити, що за українським, а насправді це, приміром, паспорт США. Але перетинати наш кордон він буде обов’язково за українським паспортом”, – переконаний політолог.

При цьому, вважає Вігірінський, навряд чи Саакашвілі затримають і потім екстрадуть до Грузії. За законом, зазначає він, якщо людина незаконно перетинає кордон, її повинні затримати. Далі вирішується питання про політичний притулок, йде перевірка інформації, чи є запити щодо її екстрадиції в іншу країну. “Грузія може направити новий запит в Україну про міжнародну допомогу, і теоретично Саакашвілі можуть затримати і депортувати.

Але це сильно підірве і без того не надто високий міжнародний рейтинг довіри і авторитет України. Включаться міжнародні партнери. Тому навряд чи можливий такий сценарій”, – зауважує експерт. Як переконаний Андрій Вігірінський,

Саакашвілі створює додатковий вибуховий конфлікт своїми намірами приїхати в Україну. Але в будь-якому випадку влада буде в програші. “Якщо Саакашвілі дозволять перетнути кордон України, то влада фактично визнає свою неспроможність забезпечувати виконання закону. А затримають його – буде хвиля інформаційної кампанії, акції тощо. А якщо ще й видадуть Грузії, то наслідки для політичної еліти ще більш жахливі”, – наголосив Вігірінський.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *