Жителі Землі стануть свідками піку зорепаду Персеїди
Жителі Землі в ніч на 13 серпня зможуть спостерігати пік метеоритного потоку Персеїди, максимальна активність складе до 200 метеорів на годину.
За прогнозами Міжнародної метеорологічної організації, максимуму активності зорепад повинен досягти 12 серпня. Метеори почнуть спалахувати о 21:00, найбільша їх концентрація буде спостерігатися після півночі. Цього року Персеїди будуть надзвичайно яскравими – замість 80-100 «падаючих зірок» на годину, ми побачимо близько 150-200 метеорів.
Висока активність метеорів пояснюється тим, що з 17 липня по 24 серпня Земля проходить через хвіст комети Свіфта-Таттла. У ніч на 13 серпня планета виявиться в «найбільш курній частини хвоста комети».
Оскільки в цьому році повний місяць випадає на 18 серпня і Місяць буде майже повним під час піку Персеїд, то починати спостереження треба раніше, щоб яскраве місячне світло не гасило світло падаючих метеоритів.
Зоряний дощ можна спостерігати в будь-якій точці нічного неба, але спалахувати метеори будуть з боку сузір’я Персея. Після заходу сонця воно знаходиться над горизонтом на північному сході.
Найкраще дивитися в напрямку сузір’їв Лебедя, Ящірки і Цефея – вони всі знаходяться практично в зеніті нічного неба, зверху справа. Наприклад, сузір’я Лебедя легко впізнається: воно являє собою великий хрест, який вказує на південь.
Персеїда – один з найстаріших відомих людству метеорних потоків. Він щорічно утворюється в результаті проходження Землі через шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Таттла, які згорають в атмосфері, утворюючи «зоряний дощ». Персеїди падають часто групами – по 6-15 метеорів за 2-3 хвилини зі швидкістю 60 кілометрів на секунду.