ЖУРНАЛІСТИ РОЗКРИЛИ СХЕМУ ОТРИМАННЯ БЕЗКОШТОВНОГО VIP-ЖИТЛА КОЛИШНІМИ ПРОКУРОРАМИ
Чиновники прикидаються безхатьками і отримують житло безкоштовно. Журналісти програми “Гроші” розкрили схему, за якою прокурори, судді та інші високопосадовці безкоштовно отримують майно в елітних будинках просто в центрі Києва.
У міліцейському гуртожитку в Києві прописано 4,5 тисячі людей. Натоміть місцеві кажуть, що живуть у будівлі близько 30 сімей. Прописаний в обшарпаній будівлі і Трясун Павло Ростиславович – колишній очільник Броварського “Беркуту”. Його прізвище було знайдено і в документах Межигір’я. Виявилось, що він та його підлеглі отримували премії з каси тодішнього президента Віктора Януковича. У 2011 році він отримав квартиру в цій новобудові в Броварах. Журналісти з’ясували, що Трясун продав квартиру, як тільки отримав на неї право власності, а після цього переїхав у елітний житловий комплекс з охороною. Біля будівлі знімальна група випадково зафільмувала авто колишнього “беркутівця”, вартість якого у 2014 році була не менше 30 тисяч доларів. Вартість квартири у будинку – близько 150 тисяч доларів. І все це за зарплатню – у 11 650 грн на місяць.
Окрім Трясуна безкоштовне житло в елітному будинку отримали ще кілька осіб, однак за документами вони знову безхатьки і можуть повторно прописуватися у гуртожитку. У документах про надання житла за останні 5 років у найдорожчому районі Києва серед сиріт та матерів-героїнь знайшли прізвище Харченка В.М. – працівника прокуратури. Він єдиний з цього переліку, хто в 2011 році отримав житло у багатоповерхівці. Харченко – прокурор Печерського району 2011-2014 років. Саме в цей час він отримав квартиру. У реєстрі прав власності є адреса, де прокурор має квартиру. Квартири у будинку коштують від 130 тисяч доларів. Чи дійсно саме тут було надане безкоштовне житло – достеменно невідомо, однак є документ, що свідчить – квартири в цьому будинку дійсно видавалися черговикам на житло. Тому журналісти вирішили навідатися в гості до екс-прокурора. Двері відкрила невідома жінка і заявила, що орендує квартиру. Щоб отримати квартиру прокурор Харченко вказав, що виховує двох дітей і живе з батьками. Про дружину не було вказано нічого, тому знімальна група вирушила на її пошуки.
Менш, ніж у 15 кілометрах від Києва журналісти розшукали шикарний маєток. За документами, цей будинок був подарований у 2006 році жінці, ім’я прізвище та батькові якої повністю збігаються із жінкою прокурора Харченка. Площа маєтку – 714 квадратів, тут є парк, та будівлі, схожі на критий басейн та сауну. На території маєтку ані душі, хоча у подвір’ї припаркований “Лексус”. Вартість такої дачі – не менше мільйона доларів. Окрім цього будинку у жінки прокурора є іще один, тільки він знаходиться на паралельній вулиці. Він набагато скромніший. Тут замість парку доглянуті грядки. Схоже, тут живуть садівники, які доглядають будинок екс-прокурора.
У центрі Києва є ще одна квартира родини екс-прокурора. Там мармурова підлога та дзеркальна стеля. Журналістам вдалося потрапити усередину, але двері квартири їм не відкрили. За документами тут 240 квадратів. Приблизна вартість квартири – 2,5 мільйона доларів. Її дружина прокурора купила у 2011 році. У тому самому, коли йому надали безкоштовне житло. Є в пані Харченко і ще одна елітна квартира – у тому ж найдорожчому районі Києва. Її вартість близько 300 тисяч доларів. Отже власність колишнього прокурора Харченко та його жінки – не менше 4 мільйонів доларів. Чому ніхто не зацікавився дружиною чиновника. І не перевірив її статки – лишається лише здогадуватись. Вказана схема працювала 5 років тому і продовжує працювати досі. Нагадаємо, раніше журналісти виявили, що державна Система торгів арештованим майном перетворилася на бізнес-проект для чиновників. За словами експертів, у аукціоні є свої “схеми” придбання майна “подешевше”. Чиновники заробляють гроші на держаукціонах.