Зеленський: Допоможемо, щоб Антикорсуд покарав саме топ-чиновників
виступ президента Володимира Зеленського на запуску роботи Вищого антикорупційного суду
Президент Володимир Зеленський обіцяє, що допоможе Вищому антикорупційному суду, який розпочав роботу 5 вересня, позбутися справ дрібних чиновників і працювати над притягненням до відповідальності дійсно великих корупціонерів.
Зеленський: “Хочу вас привітати, шановні судді, дорогі українці, шановна голово суду. Нарешті в Україні запрацював Антикорупційний суд”.
“Розумію, що наразі є проблеми. Проблеми, які ми ще не встигли вирішити. Це питання з межами підсудності. Раніше дехто – не будемо згадувати прізвища – на законодавчому рівні постарався, щоб усю вашу роботу можна було завалити тисячами дрібних справ.
“Ми будемо вам допомагати, щоб усі найгучніші – я знаю, що ви очікуєте понад 200 гучних справ з розкраданням, зі страшною дією корупціонерів, топ-чиновників, – ми допоможемо, щоб ви вільно розглядали ці справи, і щоб усі ці люди були дійсно покарані”.
Президент запевнив, що його команда вже працює над вирішенням цього питання, щоб ВАКС притягував до відповідальності саме топ-корупціонерів.
Він також звернувся до голови свого офісу Андрія Богдана з жартом, що, мовляв, Офіс президента не може переїхати з Банкової, а Антикорупційний суд зміг за 1 місяць зробити ремонт і в’їхати у свою будівлю.
Зеленський назвав символічним те, що ВАКС знаходиться саме на проспекті Перемоги, бо він обіцяв “не боротися, а саме перемогти корупцію”.
Президент відзначив, що не може ставити завдання суддям, але додав, що місія ВАКС проста: “корупціонер покараний – держава та інвестор – захищені”.
Голова Вищого антикорупційного суду Олена Тарасевич оголосила про початок роботи суду.
Тарасевич: “Вищий антикорупційний суд розпочинає свою діяльність в найкоротший можливий термін. Суд готовий до виконання покладених на нього обов’язків”.
Тарасевич нагадала, що юрисдикція Вищого антикорупційного суду розповсюджується на всю територію України.
Зборами суддів було вибрано слідчих суддів – 6 осіб. На стадії досудового розслідування вони здійснюватимуть судовий контроль за дотриманням прав і свобод людини.
Сформовано в першій інстанції 7 колегій, які здійснюватимуть судовий розгляд кримінальних проваджень по суті. В апеляційній палаті функціонуватиме 4 колегії які здійснюватимуть апеляційний перегляд.
Голова НАБУ Артем Ситник, у свою чергу, висловив сподівання, що терміни розгляду справ у ВААКС будуть “дійсно розумними”, а не тими, які демонстрували суди загальної юрисдикції.
Артем Ситник: “Поки що цього колективу достатньо для того, щоб вирішувати слідчі питання по поточним розслідуванням, прийняти ті справи, які вже розслідувані, для розгляду. В розумні строки розглянути їх, поставити крапку і дати відповідь на запитання, хто був правий: НАБУ чи сторона захисту, яка постійно доводить, що ми погано розслідуємо”.
Нагадаємо: Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура хочуть законодавчо закріпити за Вищим антикорупційним судом розгляд виключно справ, розслідуваних їхніми детективами та прокурорами.