Зеленський анонсував скорочення зарплат усіх держслужбовців та розповів про Фонд боротьби з COVID-19

Підготовлені урядом зміни до держбюджету передбачають скорочення зарплат усіх державних службовців. Про це  у  відеозверненні до українців сказав президент Володимир Зеленський

Зеленський: “Підкреслю, що деякі видатки нажаль дійсно скорочуються, але тільки тимчасово, і будуть обов’язково повернуті після подолання короновірусу. Затягти паски мусять усі державні службовці. Незалежно від рангу та посади, вже з 1-го квітня їх зарплата не перевищує 47 тисяч гривень”.

За словами президента, це стосується суддів, народних депутатів, прокурорів, працівників НБУ, ЦВК та багатьох інших чиновників. Такі ж самі обмеження стосуються і членів наглядових рад. “Мільйонні зарплати та премії пішли у минуле”, – зауважив Зеленський.

Президент висловив надію, що ця ініціатива уряду буде підтримана Верховною Радою у понеділок, 13 квітня, на позачерговому засіданні.

Як повідомляв OBOZREVATEL:

У майбутній державний Фонд боротьби з COVID-19 замість анонсованих раніше 97 млрд грн спрямують на третину менше – 66 млрд грн. Про це у відеозверненні 10 квітня сказав президент України Володимир Зеленський. Він пояснив, що, мовляв, у Фонді передбачали кошти на допомогу пенсіонерам. Тепер же ці гроші – додаткові 30 млрд грн – спрямують на виплати тим же пенсіонерам, але не через Фонд.

“Хочу відзначити важливі ініціативи уряду щодо змін до державного бюджету. Фонд боротьби з коронавірусом становитиме 66 мільярдів гривень. За ці кошти буде відчутно збільшено виплати лікарям, які протидіють COVID-19, і здійснено виплати громадянам України, які через карантин, на жаль, втратили роботу. А ще – надання грошової допомоги сім’ям лікарів, які загинули від коронавірусу. Окремо від коштів Фонду майже 30 мільярдів гривень буде спрямовано нашим пенсіонерам”, – сказав глава держави.

“За ці кошти передбачено істотно збільшити виплати лікарям, які протидіють коронавірус. Також – покупка необхідного медичного обладнання та засобів індивідуального захисту. Виплати громадянам України, які через карантин, на жаль, втратили роботу. А ще надання грошової допомоги сім’ям лікарів, які загинули від COVID-19. Ми хочемо застрахувати життя всіх медичних працівників, задіяних у протидії коронавірус”, – зазначив президент.

Зеленський анонсував скорочення зарплат усіх держслужбовців та розповів про Фонд боротьби з COVID-19