Переяславські працівники та ФОПи, які зупинили діяльність через карантин, повинні отирмати допомогу із державного та місцевого бюджетів

Верховна Рада прийняла Закон України “Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Тож після його підписання Президентом України та офіційного опублікування працівники та ФОП із галузей економіки, які зупинили діяльність в силу карантинних обмежень, отримають допомогу від держави та місцевих громад.

У прийнятому вчора законі сказано, що виплати з держбюджету повернули, а якщо пощастить – ще й з «добавкою». Її може виплатити місцева влада.

Якою буде сума доплати і чи буде взагалі – місцеві ради повинні вирішувати самостійно. У Верховній Раді рекомендували додавати до 8 тисяч стільки грошей, щоб підсумкова сума вийшла на рівень СЕРЕДНЬОЇ заробітної плати  в регіоні.

Допомогу вказаним особам виплатять:

– за рахунок коштів Держбюджету України – у розмірі 8000 гривень;

– за рахунок коштів місцевого бюджету – у розмірі, визначеному рішенням органу місцевого самоврядування (рекомендовано до середньої по регіону).

ФОП та наймані працівники зможуть звернутись із заявою про виплату допомоги упродовж 30 днів із дня запровадження на території відповідного регіону додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів. Тобто із дати внесення регіону до “червоної” зони карантину, де уведені додаткові посилені карантинні обмеження, що зупинили бізнес.

Детальніше тут

За даними Головного управління статистики Київської області, у  четвертому кварталі 2020 року середня заробітна плата штатного працівника у Переяславі складала 12 436 грн.

У цьому році ситуація виглядає дещо по-іншому. Як свідчать дані сайту Trud, у Переяславі середня заробітна плата у січні 2021 року становила 10 272 грн, а в лютому вже 9 788 грн

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”