Зарплати освітян зміняться: що придумали в Кабміні

Зростати доходи вчителів будуть не так швидко, як зараз, а їх розмір може зменшитися

У січні у Верховній Раді зареєстрували два законопроекти, які змінять принципи формування тарифних ставок і посадових окладів, що в кінцевому рахунку вплине на розміри зарплат для бюджетників. Авторство проектів №2720 і №2721 належить Кабміну.

Так, зарплати педпрацівників після прийняття проектів можуть рости повільніше, ніж це передбачено зараз. Зараз ст. 61 закону “Про освіту” передбачає: посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії має становити три мінімальні зарплати. Якби цей закон виконувався, то на сьогоднішній день зарплати вихователів і вчителів стартували б від 14 169 грн. Але в законі обумовлено, що до такого рівня (точніше, до розміру трьох мінімальних зарплат, якими вони будуть на той момент) Кабмін повинен довести зарплати педагогів поетапно до 2023 року. При цьому в “період зростання” мінімальний оклад педагога повинен становити не менше чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних осіб (тобто в 2020 році – не менше 8408 грн).

Тепер же законопроект №2720 передбачає встановити посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікації на рівні чотирьох мінімальних посадових окладів. Це означає, що до 2023 року мінімальний посадовий оклад педпрацівника потрібно буде довести не до трьох мінімальних зарплат, а до двох. Тобто (в цифрах цього року) замість 14 169 грн – до 9446 грн.

При цьому, згідно з цим законопроектом, до 2023 року зарплати педагогів повинні рости “пропорційно розміру збільшення доходів держбюджету, в порівнянні з попереднім роком”. Тобто, навіть рівень чотирьох нинішніх “прожиткових мінімумів” педагогам гарантувати не збираються.

Другий же законопроект, №2721, пропонує закріпити в Бюджетному кодексі положення про те, що мінімальний розмір посадового окладу для працівників окремих галузей бюджетної сфери, для працівників держорганів, прокуратури і судів, а також для військовослужбовців буде затверджуватися в законі про держбюджет, “виходячи з наявних фінансових ресурсів державного та місцевих бюджетів “.

Нагадаємо, раніше міністр освіти і науки Ганна Новосад заявила, що для підвищення зарплат педагогам в бюджеті не вистачає “гігантських коштів”. Так, за її словами, щоб зарплати зросли на 20-70% в 2020 році, в державному бюджеті не вистачає майже 45 млрд грн.

Ну а трохи пізніше вона поскаржилася на власну зарплату в 36 тисяч гривень: за її словами, цієї суми для людини, яка повина думати про майбутнє, недостатньо. Ця заява викликала бурю обурення в соціальних мережах: так, колишній народний депутат Олександр Сочка жартома порадив міністру освіти вийти заміж за главу “Укрпошти”, у якого зарплата становить 1,8 млн грн.

.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *