Секрет смачних виробів кондитера Оксани Корнієнко – в додаванні до них інгредієнту любові

В минулому році на день народження редактора нашої газети Світлани Помойницької до винуватиці торжества зателефонувала знайома лише по Фейсбуку жінка, привітала зі святом і передала подарунок – іменинний торт власної випічки. Колектив редації із задоволенням знімав пробу з цього солодкого дарунку. Сказати, що виріб був смачний – значить, не сказати нічого. Він був шедевральний – як на вигляд, так і на смак. Позаяк не можна безкарно робити журналістам такі несподівані та приємні подарунки :), ми вирішили «помститися» й зробити з майстринею солодких сюрпризів інтерв’ю, яке й пропонуємо читачам.

Секрет смачних виробів кондитера Оксани Корнієнко - в додаванні до них інгредієнту любові

– Оксано Олександрівно, де Ви народилися?

– Я – місцева уродженка, закінчила п’яту школу. Мама Світлана Сергіївна нині працює в музеї, у відділі кадрів. Тато Олександр Сергійович – кримчанин, вони з мамою розлучені. Після школи я поїхала до нього в Севастополь, там навчалася й 2008 року закінчила філіал Харківського інституту економіки, ринкових відносин і менеджменту, факультет бухгалтерського обліку й аудиту. Правда, за спеціальністю не працювала. В цьому місті я прожила десять років. Працювала адміністратором великого боулінг-клубу, на роботі познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком, який у цьому клубі підробляв у вільний від служби час. 2009 року ми побралися. Потім я відкривала кав’ярню російської мережі «Шоколадниця», була заступником директора. Правда, працювала там недовго, через кілька місяців пішла в декрет. У Севастополі в нас народилася доця Полінка. Нині їй дев’ять років, вона закінчила третій клас ЗОШ №2, займається шахами, малюванням, танцями. Перед самою анексією Криму, шість років тому, ми переїхали до Переяслава.

– Принагідно скажіть кілька слів про свою сім’ю.

– Мій чоловік Сергій – родом з Одеси. Він військовий, має звання майора. Якби ми там залишилися, йому довелось би ставати під триколор. А Сергій – патріот України, давав присягу на вірність українському народові. Тому ми приїхали сюди. Нині чоловік працює головним енергетиком ТОВ «Пелском». Крім Полінки, маємо ще трирічного сина Максимка, який ходить у дитсадок «Берізка». Чоловікові в Переяславі дуже подобається: енергетика, природа, риболовля…

Секрет смачних виробів кондитера Оксани Корнієнко - в додаванні до них інгредієнту любові

– Коли у Вас виникло бажання випікати кондитерські вироби?

– Мені з дитинства подобалося працювати на кухні, щось готувати, випікати. Свій перший тортик я спекла в дев’ять років. Проте серйозно стала займатися кондитеркою в Севастополі, коли була в декретній відпустці. Бо коли готувалася працювати в кав’ярні, їздила на курси до Києва, де отримала неоціненний досвід, починаючи від підбору посуду та персоналу й закінчуючи рецептами та роботою з відвідувачами. Перший свій тортик спекла подружці на день народження. А потім – пішло-поїхало. Спрацювало «сарафанне радіо», пішли чутки, що я випікаю торти, стали надходити замовлення.

Секрет смачних виробів кондитера Оксани Корнієнко - в додаванні до них інгредієнту любові

– Чому Вам подобається пекти торти? Що Вам це дає, крім фінансових доходів?

– Я вже казала, що почала займатися випічкою ще в Криму. Готувала чоловікові солоні та солодкі пироги, а потім стала пекти й на продаж. Найбільше подобаються моменти, коли щось смачненьке приготуєш і чоловік сидить такий щасливий… Чи коли бачиш радість клієнтів, яким сподобалося, як я виконала замовлення. Коли дзвонять і захоплено дякують, особливо чоловіки, бо вони скупіші на емоції. Що може бути кращим для кондитера? Коротше кажучи, це для мене спосіб самовираження. Головний секрет у тому, щоб робити своє діло з любов’ю. Бо клієнта слід поважати і дбати не тільки про смак своїх виробів, а й про їхню якість. Звичайно, йдуть значні витрати на якісні продукти: масло, лікери, сиропи, горішки, вершки, літр яких коштує 140 грн., бо це не рослинні вершки, а натуральний продукт… Я сама готую мастику, бо в купованій багато «єшок», шкідливих для діток. Саме тому мої торти коштують недешево: стандартний трикілограмовий виріб – близько тисячі грн. Враховуючи роботу, часто-густо необхідність терміново виконати замовлення, коли, наприклад, дві ночі підряд не спиш, приходжу до висновку, що цією справою я займаюся не тільки і не стільки для заробітку, а заради позитивних емоцій – своїх і замовників.

– Ви й ночами виконуєте замовлення?

– Уявіть: сім’я, двоє діток, чоловік, усі потребують уваги. Буває, встаю о шостій ранку й сідаю перепочити опівночі. Буває, працюю вночі. Якими грошима можна це компенсувати? Тільки задоволенням від улюбленої роботи. Інших виправдань чи пояснень бути не може.

– Розкажіть про свої вироби.

– Коли людина робить замовлення, я запитую, який би торт вона хотіла. Хтось любить київський, хтось празький, хтось медовик, хтось «Буратіно», інші надають перевагу мусовим (мус або пінник (від фр. mousse – «пінка») – десертна страва, яку готують з протертих фруктів та ягід, збитих у піноподібну масу. – О.М.) Скидаю їй на вайбер торт у розрізі й короткий опис. Тільки я жодний торт, чи класичний, чи новий, не роблю один до одного за рецептом, а завжди вношу щось своє, оригінальне, якусь родзинку.

Які я печу торти? Я вже використовувала до тридцяти рецептів. Найчастіше замовляють, наприклад, «Полуничний поцілунок», у складі якого полуничний, маковий та вершковий бісквіт, полуничне кулі; «Новинка Палермо» – шпинатний бісквіт, холодний маковий чізкейк, крем чіз, малинове кулі; «Лісова фея» – мигдальний бісквіт, вершкова просочка, чізкейк лісові ягоди, конфі лісові ягоди; а також «Снікерс», Празький, «Монро», «Молочна дівчинка», морквяний торт… Великою популярністю користується десерт трайфл – бісквіт, вершки з сиром маскарпоне та ягідний прошарок.

Секрет смачних виробів кондитера Оксани Корнієнко - в додаванні до них інгредієнту любові

Секрет смачних виробів кондитера Оксани Корнієнко - в додаванні до них інгредієнту любові

– А той торт, який Ви подарували нашому редактору, як називається?

– Цей торт вважається мусовим. Він називається «Три шоколади» і складається з білого, молочного та чорного шоколаду. Його люблять через легкість для шлунку, бо цей торт можна вживати й на десерт після щедрого застілля. Такі легенькі тортики замовляють більше влітку, а холодної пори року – з масляним кремом, згущеним молоком, горішками. Зараз по сезону я роблю ягідні прошарки, людям подобається поєднання, наприклад, м’яти з малиною та іншими ягодами.

– Чому Ви вирішили привітати незнайому Вам людину?

– Ми всі живемо у ФБ, знаємо одне одного заочно. Мені дуже подобаються погляди, життєва позиція, вислови, які постить Світлана Іванівна. Вона виставляла багато фотографій моїх тортів. Це ж безкоштовна реклама. І я просто захотіла цій людині віддячити. Коли я їй зателефонувала, мене, мабуть, переповнювали більші позитивні відчуття, ніж її. Порівняно з цими емоціями сам торт нічого не коштує.

– Ви самі творите свої вироби?

– Основну роботу, звичайно, виконую я, проте мені допомагають чоловік та помічниця Альона. Сергій купує продукти, вирізає підкладки, на які ставляться торти, допомагає перемішувати креми та мастики. Альона часто ліпить і розмальовує прикраси/

– Скільки часу йде на один виріб?

– Від половини доби до цілої. Швидше не дозволяє технологія.

– Ви печете тільки торти?

– Не тільки. Ще десерти, я вже говорила про десерт трайфл, а також пряники. Останні цікаві тим, що, наприклад, на дні народження діток їх можна роздавати маленьким гостям. Нині популярно використовувати пряники на весіллях. От ви сідаєте за своє місце, а на вас чекає пряничок у вигляді сердечка з приблизно таким написом: «Дякуємо, що в цей день ви були з нами».

Секрет смачних виробів кондитера Оксани Корнієнко - в додаванні до них інгредієнту любові

– Як Ви вдосконалюєте свою кваліфікацію?

– В Інстаграм, Фейсбук багато професіоналів запрошують на майстер-класи. Звичайно, це коштує недешево: за триденний майстер-клас треба викласти близько п’яти тисяч грн. А можна на ці навчання й не їхати, це якщо вже про кондитерські вироби знаєш більше. Наприклад, коли вмієш готувати конфі. Тоді можна просто купити рецепт чи повністю курс (майстер-клас). Я їх купую для вдосконалення, для різноманітності, адже людям хочеться чогось новенького, оригінального. 2016-17 рр., коли я активно почала займатися тортами, на «живих» курсах була двічі, обидва рази в Лубнах, в однієї майстрині. Першого разу училася виліплювати мастичні квіти, другого разу – випікати пряники. Правда, солодкі квіти нині з моди виходять. Іде тенденція до всього натурального, навіть мастика відходить, усе частіше використовується вирівнювання кремом, заливання мусом. Одні курси обійшлися мені на той час у 3 тис. грн. Ще я брала участь в кількох онлайн-курсах та вебсемінарах.

Секрет смачних виробів кондитера Оксани Корнієнко - в додаванні до них інгредієнту любові

– Ви не думали про те, щоб самій проводити курси, майстер-класи?

– Деякі майстрині, захопившись курсами, навіть припиняють займатися випічкою. Ідея цікава, адже я маю організаторські та лекторські навички. Проте я ще не готова. Тим більше, що маю маленьких діточок, які потребують уваги.

– Оксано, Ви тут народилися, тут живете. Які загальноміські проблеми Вас хвилюють?

– Коли до нас у гості вперше приїхали чоловікові батьки, Переяслав на них справив величезне враження. По-перше, тут особлива аура, потужна енергетика. По-друге, унікальна природа. Ми їм кажемо: «Зараз підемо на річку». Вони думають, що це хтозна куди йти чи їхати, а тут, виявляється, поряд із вул. Можайською, де ми живемо, протікає Трубіж. Ми кажемо: «Поїдемо в ліс по гриби». І ліс у нас недалеко. Їхньому зачудованню не було меж. Нам треба проводити лінію на збереження і примноження переяславської унікальності, перш за все в туристичному плані. І наводити в місті лад. Перш за все не смітити. Виховувати в повазі до міста і його дивовижної спадщини майбутні покоління. Ми з сусідами, дорослі й малі, щовесни прибираємо береги Трубежа від стадіону ЦПТО й до «Старої греблі». Виставляємо фото з таких «суботників» у ФБ. Не для самореклами, звичайно. Може, люди, які насвинячили й за якими ми прибрали, наступного разу задумаються. Адже це – загальна проблема свідомості. Тут і сім’я повинна працювати, і школа, і влада.

Секрет смачних виробів кондитера Оксани Корнієнко - в додаванні до них інгредієнту любові

– Чистота чи її відсутність – це не єдина міська проблема…

– Безумовно. Мене як маму маленьких діток хвилюють дитячі майданчики. Ми готові й кошти якісь здати, аби їх було більше. Думаю, що не тільки ми, а й інші сім’ї. Адже на шкідливі звички дорослих витрачається значно більше. У чоловіка є родичі, які кілька років тому переїхали в Іспанію. У березні ми в них побували в гостях. Перше, що мене вразило – життєрадісність іспанців, що малих, що старих. Люди радіють тому, що живуть. На кожному кроці чути «ола!»,  тобто, «привіт!», всі усміхаються. Це те, чого не вистачає нам. Друге, що мені сподобалося – це сучасні дитячо-спортивні майданчики через кожні 200-300 м. У нас майданчики будуються не під ідею здорового способу життя, а під президентські чи депутатські вибори.

Великою проблемою нашого міста є бродячі собаки. Я, відпускаючи донечку в сусідній будинок до бабусі, боюся за неї, молюся, дивлюся з вікна, бо від зграй бродячих псів можна чекати чого завгодно.

– Якої Ви думки про функціонування ТЕС?

– Пригнічує беззаконня та безправність людей. Проте я вірю в карму і в те, що ініціаторам і прихильникам ТЕС усе повернеться. Адже життя – це бартер. Ти робиш добро – воно тобі повертається. Зі злом те ж саме. Мені в голові не вкладається, як люди можуть ходити під Богом і творити зло, які б гроші це не приносило. Від бумерангу долі ще нікому не вдавалося ухилитися. Хочеться вірити, що загальнолюдська тенденція на оздоровлення планети та істот, які її населяють, турбота про наших дітей, здоровий глузд, врешті-решт, переможе і в цьому випадку.

Секрет смачних виробів кондитера Оксани Корнієнко - в додаванні до них інгредієнту любові

– Що б Ви побажали переяславцям?

– Радіти. Тому, що живеш, що прокидаєшся зранку, маєш можливість бачити цей світ, починати новий день як нове життя, ставати кращим, аніж ти був учора, робити приємне ближнім. Бути вдячним Богу за все.

Розпитував Олександр МАТВІЄНКО