Закон, спрямований на боротьбу з COVID-19, ухвалено на позачерговому засіданні ВР

У понеділок, 30 березня, монобільшість Верховної Ради ухвалила законопроєкт спрямований на боротьбу з коронавірусом COVID-19. За проєкт закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)” №3268 від 27.03.2020 проголосувало 312 нардепів.

Додамо, що за проєкт закону підтримали 203 нардепа від “Слуги народу”, ОПЗЖ – 26 депутата, “Європейська солідарність” – 24, “Батьківщина” – 14, “За майбутнє” – 5, “Голос” – 16, “Довіра” – 10, позафракційні – 14.

В Україні ухвалено закон, спрямований на боротьбу з COVID-19

Прийнятий закон дозволить медикам в Україні використовувати світові практики при лікуванні коронавірусу COVID-19. Зокрема, закон дозволяє застосовувати в Україні для лікування пацієнтів з хворобою незареєстровані лікарські засоби, рекомендовані офіційним органом США, країн – членів Європейського Союзу, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю та Ізраїлю.

Закон передбачає:

  • Дозволяється застосовувати ліки ефективність в боротьбі з COVID-19 яких доведена в вище перерахованих країнах.
  • Закон дозволяє застосовувати в Україні для лікування пацієнтів з COVID-19 незареєстровані лікарські засоби, що рекомендовані офіційним органом в вище зазначених країнах.
  • З дозволу пацієнта дозволено застосовувати нові методи профілактики, діагностики, лікування, реабілітації та лікарські засоби в боротьбі з хворобою.
  • Закон дозволяє застосовувати зареєстровані ліки за показаннями, які не вказані в інструкції для медичного застосування при наявності доведеної ефективності з лікування COVID-19 та/або якщо такі лікарські засоби рекомендовані офіційним органом вище зазначених країн.

Відзначається, що порядок призначення і застосування таких лікарських засобів встановлює Міністерство охорони здоров’я.