”Забили кийками ”: свідок розкрив правду про таємницю перевалу Дятлова

Туристичну групу Дятлова в 1959 році забили палицями.

Про це в в студії шоу “Насправді” на Першому каналі розповів уралець Олексій Команьов, який заявив, що його дядько став свідком загибелі туристів. Родич учасника проекту в кінці 50-х років був мисливцем і жив в селищі Барачинський.

“Причому він був не простим мисливцем, не тим, хто робить це для розваги. Він був професіоналом, мисливцем-промисловиков. В ніч з 1 на 2 лютого він опинився в районі гори Холатчахль. Раптово його увагу привернули сліди. В цьому місці люди бувають вкрай рідко, тому велика кількість слідів привернула його увагу. Він вирішив пройти по слідах. Тим більше, що далеко він побачив світло вогнів. Тоді вже темніло”, – згадує Олексій.

Він заявив, що коли його дядько дійшов до джерела світла, то виявив дивно одягнених людей.

 “Їх одяг більше нагадував вбрання місцевих жителів, але все ж відрізнявся великою мірою”, – розповів чоловік, зазначивши, що коли його дядько підійшов ближче, то побачив, що в руках у цих людей великі палиці, і всі вони когось б’ють.

“Незабаром він зрозумів, що удари наносяться по живій людині. Він зрозумів, що той чоловік був ще живий. Незабаром він побачив, що там були і інші люди. Вони чи то були без свідомості, то чи вже були мертві. Всього він побачив приблизно п’ятьох людей з кийками”, – розповідає Команьов.

За його словами, після цього дядько вирішив піти від цього дивного місця і пізніше звинувачував себе за це.

На сьогоднішній день родича Олексія вже немає в живих, проте, згідно з показаннями поліграфа, гість в студії говорив правду. Чоловік зазначив, що незабаром після цієї події його дядько зрозумів, свідком якої події він став.

Ще один учасник пошукового загону – Володимир Аскінадзі – висловив згоду з версією вбивства групи Дятлова.

Нагадаємо, 58 років тому, в лютому 1959 року, група туристів під керівництвом Ігоря Дятлова загинула при нез’ясованих обставинах в горах Північного Уралу. Розслідування було суворо засекречено. Батьки загиблих  так і не дізналися правди. Таємнича і трагічна історія ось вже десятки років породжує десятки версій загибелі туристів

Як це було?

Взимку 1959 року група туристів з дев’яти осіб пішла в лижний похід до Уральським горам. Група складалася з лижників турклубу Уральського політехнічного інституту (УПІ): п’ять студентів, три інженери-випускника УПІ та інструктор турбази. Керівником групи був студент 5 курсу Ігор Дятлов.

1 лютого група піднялася на схил гори Холатчахль, де і зупинилася на нічліг недалеко від безіменного перевалу (пізніше названого Перевал Дятлова).

12 лютого група повинна була дійти до кінцевої точки маршруту, послати телеграму в інститутський спортклуб, а 15 лютого повернутися додому, в Свердловськ. Однак аж до 17 лютого група не давала про себе знати і з походу не повернулася.

Як встановили пізніше, з невідомої причини під час ночівлі на схилі гори Холатчахль туристи самі розрізали і розірвали намет в декількох місцях зсередини, вийшли через ці розрізи і розриви з намету, спустилися без теплого одягу та взуття вниз по схилу на 1500 метрів і там всі померли через кілька годин чи від замерзання, чи ще від якихось причин.

Чотири людини з групи туристів мали тяжкі, практично несумісні з життям травми, в однієї з дівчат не було язика і очей, і всі туристи мали численні більш дрібні травми.

Таємниця перевалу Дятлова: подробиці таємничої історії

На місці трагедії є сліди того, що дятлівці активно боролися з природними силами, вітром, снігом і морозом за свої життя. Вони ламали товсті гілки великого кедра, палили багаття, рили в снігу укриття і в одному з укриттів споруджували настил або дах зі зрубаних фінським ножем молодих дерев.

Троє з групи туристів намагалися повернутися до намету, але не змогли пройти або проповзти ці 1500 метрів вгору по схилу, і їх знайшли в позах, відповідних тому, що вони йшли або повзли в бік намету.

Намет і всі речі в ній залишалися на місці недоторканими і цілими, навіть через три тижні, коли місце загибелі групи Дятлова було виявлено.

Версії події

  • Мансі і “вогняні кулі”

Слідством спочатку розглядалася версія про напад і вбивство туристів представниками корінної народності північного Уралу мансі. Разом з цим, результати розтину тіл не виявили у них серйозних травм (за винятком одного із загиблих) і визначили причину смерті як замерзання. Тому, в підсумку, до мансі не було ніяких претензій. Мансі, у свою чергу, говорили, що бачили над місцем загибелі туристів дивні “вогняні кулі”. Вони не тільки описали це явище, але і намалювали його. Однак, після того як справа перейшла до іншого слідчого, малюнки зі справи зникли. Разом з цим, “вогняні кулі” в період пошуків спостерігали рятувальники на перевалі, а також жителі Північного Уралу.

  • Схід лавини

Версія припускає, що на намет зійшла лавина, після чого намет провалився під вагою снігу, туристи при евакуації з нього розрізали стінку, відчого залишатися в ній до ранку стало неможливо. Подальші їхні дії через переохолодження були не цілком адекватні, що в кінцевому підсумку призвело до загибелі. Висловлювалося також припущення, що отримані частиною туристів важкі травми заподіяні саме лавиною.

  • Напад збіглих ув’язнених

Слідство запитувало прилеглі колонії і отримало відповідь, що в цікавий відрізок часу втеч ув’язнених не виявлено. У зимовий період втечі в районі Північного Уралу проблематичні через суворість природних умов.

  • Сварка між туристами

Одна з версій припускає, що причиною трагедії могла бути побутова сварка між учасниками походу, яка призвела до насильницьких дій і подальшої трагедії. Слідчий зазначав, що, судячи з оприлюднених фотографій, на самому початку шляху всі в групі були в прекрасному настрої, що робить неможливою версію того, що їхня смерть могла бути результатом внутрішнього конфлікту. Крім того, якщо причиною була сварка, це не пояснює, чому намет покинули всі сторони конфлікту.

  • Удар якоїсь випробовуваної зброї

Висловлювалося припущення, що туристи опинилися під ударом якоїсь випробовуваної зброї, вплив якої спровокував втечу, а можливо, і прямо сприяв загибелі людей. В якості вражаючих факторів називалися пари компонентів ракетного палива, натрієва хмара із спеціально спорядженої ракети, вибухова хвиля, дією якої пояснюються травми. Одним із слідчих була озвучена версія про вплив на психіку туристів якоїсь зброї, в результаті чого вони тимчасово втратили розум і покалічили один одного.

  • Жертви і свідки секретних випробувань

Висувалися припущення, що загибель сталася від рук військових, які прибрали небажаних свідків якихось секретних навчань або випробувань. Нібито в подальшому була інсценована смерть в екстремальних умовах. Трупи були обмиті, чим пояснюється відсутність крові, а також піддавалися транспортуванню в замороженому стані, чим пояснюється вирваний язик в однієї з лижниць. Дивний світло-фіолетовий відтінок одягу — результат обробки реагентами для знезараження.

  •  Інші версії

Також існує ряд версій, що пояснюють подію зіткненням з дикими тваринами (наприклад, ведмедями, вовками, лосями), отруєнням учасників групи метиловим спиртом або наркотиками, наслідками природного явища (наприклад, кульової блискавки), впливом інфразвуку або паранормального явища.

Незважаючи на озвучені вище версії, офіційною причиною загибелі зазначають стихійну силу, подолати яку люди були не в змозі.

Пізніше було написано багато статей і книг на цю тему, знято багато документальних фільмів. Історію обговорюють і розслідують журналісти, експерти донині. У 2011 році британська компанія Future Films взялася за екранізацію книги Алана К. Баркера “Перевал Дятлова” в стилі фільму жахів, в лютому 2013 року в прокат вийшов фільм Ренні Харліна “Таємниця перевалу Дятлова”.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *