За 6 років читачів друкованих ЗМІ зменшилося на 74 відсотки

З 2015-го українці стали на 74% менше читати друковані ЗМІ. Якщо 6 років тому більше третини населення країни дізнавалися новини з газет і журналів, то в 2021-му читачі таких видань становлять лише 8%. Про це говорить дослідження GlobalLogic до Дня журналіста на основі відкритих даних.

При цьому за 6 років людей, які читають новини в соцмережах, стало більше на 20%. У 2020 році вони стали основним джерелом інформації для більш 60% українців. А онлайн-медіа читають близько половини з них. Це говорить про те, що ринок медіа переходить в онлайн і цифризується.

“З кожним роком українці все більше віддають перевагу соціальній мережі і онлайн-медіа друкованим виданням або радіо. Тому цифризаціяя стає викликом для всіх редакцій як в Україні, так і глобально. Наприклад, з 2015 року інженери GlobalLogic співпрацюють з The Economist для створення нових цифрових продуктів і послуг. Адже з кожним роком даних і новин стає більше, тому зростають вимоги до їх використання, перевірки та подачі”, – коментує Денис Балацький, Senior Vice President of Engineering, GlobalLogic.

У 2020-му українці менше цікавилися новинами в порівнянні з доковідним 2019 роком. Популярність всіх джерел інформації знизилася в середньому на 25%. Наприклад, інтернет-медіа читали в 2019-му майже 60% українців, а в 2020 році – менше 50%. Це пов’язано зі збільшенням негативних новин і дезінформації, що також збільшує попит на рішення для перевірки даних і нові медіапродукти.

Для дослідження компанія використовувала внутрішню статистику і дані з відкритих джерел, таких як Internews та інші.

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram