Зеленський: ми розпочинаємо проєкт “Зелена країна”

Анонсовані президентом зміни стосуються багатьох напрямків: зменшення промислового забруднення, розвитку “зеленої” енергетики, контролю над використанням та дбайливого ставлення до водних, земельних, лісових угідь. Під час виступу на Всеукраїнському форумі “Україна 30. Екологія” президент України Володимир Зеленський підписав указ про старт проєкту “Зелена країна”. Про це повідомили у прес-службі президента.

“Ми розпочинаємо проєкт “Зелена країна”. Одразу скажу – це не політичний, а суто екологічний проєкт для природи й довкілля. Ми поставили перед собою амбітну, але, я впевнений, досяжну мету – за 10 років збільшити площі лісів на один мільйон гектарів. Задля цього у найближчі три роки ми прагнемо висадити в Україні один мільярд дерев”, – зазначив Зеленський.

Крім того, президент окреслив найважливіші напрямки у сфері екології та захисту довкілля.

За його словами, в останні два роки запроваджуються зміни в галузі надрокористування, яка довгий час асоціювалася виключно з корупцією та незаконним видобутком. Зокрема, за рішенням Ради нацбезпеки і оборони розпочався повний аудит усіх надр та їхніх користувачів, пошук і скасування незаконно отриманих дозволів і так званих сплячих ліцензій.

“Доступною всім стала геологічна інформація, а спецдозвіл на користування надрами можна придбати на відкритих аукціонах”, – зауважив Зеленський. “Ми робимо все, щоб надра працювали на наші майбутні покоління, серед іншого – були основою для запровадження економічного паспорта українця, коли кожна наша дитина отримуватиме відсоток від видобутку копалин і зможе використати ці кошти на навчання в Україні”, – додав він.

Президент наголосив на ще одному важливому напрямку – протидії промисловому забрудненню та забезпеченні екологічного контролю, що є однією з найголовніших умов для належної охорони довкілля, якості повітря та води для українських громадян.

“На сьогодні розроблено проект закону про запобігання, зменшення й контроль промислового забруднення. Він запустить масштабну модернізацію нашої промисловості та мінімізує рівень промислових забруднень”, – розповів Зеленський.

Він зазначив, що наразі створено спеціалізовану екологічну прокуратуру та відповідні підрозділи Національної поліції для системи нагляду.

“Наші промисловці мають розуміти, що у ХХІ столітті замало бути успішними, замало бути продуктивними, потрібно бути відповідальними”, – наголосив президент.

Третій напрямок, за словами Зеленського, стосується водних ресурсів та забезпечення українців якісною питною водою.

“Це питання ми обговорювали на минулому засіданні РНБО, і, аналогічно до аудиту надр, буде проведено комплексний аудит усіх водних ресурсів України”, – повідомив він.

Крім того, за словами президента, триває підготовка до управління річковими басейнами, побудовано чотири сучасні лабораторії, і, відповідно до європейських принципів, почався державний моніторинг, який охоплює всі головні річки України.

“Не менш важливим є й питання Чорнобильської зони відчуження. За моєю ініціативою розпочато процес ревіталізації зони відчуження та затверджена програма її розвитку на наступні три роки. Вона передбачає зміни в інфраструктурі, нову концепцію розвитку території, внутрішню та міжнародну промоцію Чорнобиля. Він має стати потужним магнітом для туристів як з України, так і з усього світу, а зона відчуження має стати зоною відродження”, – наголосив Зеленський.

Наступний виклик і для України, і для світу, на його переконання, полягає у глобальній зміні клімату, адже наша планета майже дійшла до позначки невідворотних змін унаслідок глобального потепління.

“Спільно з міжнародними партнерами ми зробимо свій внесок у боротьбу з ним: це модернізація комунальної інфраструктури та промисловості, розвиток відновлюваних джерел енергії, електротранспорту, енергоефективності”, – зазначив Зеленський.

Він додав, що ухвалено закони й запущено систему моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів у промисловості, законодавство у сфері обігу озоноруйнівних речовин. А уряд незабаром ухвалить оновлені амбітні цілі України у Паризькій угоді.

“Одним з головних союзників у боротьбі зі змінами клімату є наші лісові ресурси. На жаль, лісова галузь не зазнавала жодного реформування фактично 50 років. Ми почали перетворення, які змінять систему управління лісами, запровадять найкращі європейські практики та зроблять цю галузь максимально відкритою”, – наголосив президент.

Він розповів, що нові правила продажу деревини покликані ліквідувати “сірий” ринок в Україні. Зокрема, на електронних аукціонах – прозоро й без корупційних ризиків – має реалізовуватись 100% необробленої деревини.

“Перші кроки на цьому шляху вже принесли свої результати: це плюс один мільярд доходів державних лісгоспів лише за перший квартал року”, – зауважив Зеленський.

За словами міністра екології та природних ресурсів України Романа Абрамовського, під час форуму президент підписав ще два важливих документи – Указ “Про деякі заходи збереження і відтворення лісів” і Закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”.

“Подія, яка точно увійде в історію”, – прокоментував Абрамовський на своїй сторінці в Facebook.

Зеленський: ми розпочинаємо проєкт "Зелена країна"

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram