За 2018 рік Президент, МВС, СБУ та Міноборони роздали ще 966 “стволів”. З них 219 – цивільним

У 2018 році 966 осіб стали володарями іменного і нагородного вогнепальної зброї від Президента України, керівників Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України. Найбільшу кількість “вогнестрілів” традиційно роздав Арсен Аваков. Він за рік вручив 588 одиниць, з них 199 – цивільним особам. Серед “озброєних” українськими чиновниками значаться навіть прем’єр-міністри Кувейту і Катару, а також радник Президента США Джон Болтон.
Про це йдеться в офіційних відповідях на інформаційні запити Українських Новин.

Президент Петро Порошенко вручив 7 одиниць іменної вогнепальної зброї. У березні – главі уряду Кувейту шейху Джабер Ас-Сабаху і прем’єру Катару шейху Абдуллі Аль-Тані, в серпні до Дня Незалежності України – раднику Президента США Джону Болтону.

У жовтні був опублікований указ №331 про нагородження орденами і медалями учасників бойових дій, і в ньому також значилися 3 нагороди у вигляді іменної вогнепальної зброї. Їх володарями стали учасники бойових дій Сергій Ільницький та Роман Тимків, а також народний депутат України Дмитро Ярош. Ще один указ про нагородження виданий під грифом “для службового користування”.

Міністр оборони Степан Полторак вручив 160 одиниць відомчого відзнаки “Вогнепальна зброя”. У міністерстві стверджують – всі вони потрапили до діючих військовослужбовцям. Втім, прізвища нагороджених в Міноборони традиційно не називають.

А ось Служба безпеки України з 211 одиниць вогнепальної зброї 160 вручила своїм співробітникам і ще 36 – військовослужбовцям інших військових формувань та правоохоронних органів. Ще 15 “стволів” були вручені категорії нагороджених, які значаться як “інші громадяни”.

Традиційно найбільш щедрим на роздачу вогнепальної зброї виявився в 2018 році міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. За рік він нагородив 588 осіб, з них лише 389 одиниць зброї потрапили до військовослужбовців, поліцейських і співробітників МВС. Як випливає з відповіді, ще 199 вогнестрілів були вручені цивільним особам.

Як повідомлялося раніше, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков підтвердив, що за 2014-2017 роки вручив 2,2 тис. одиниць нагородної вогнепальної зброї. За підрахунками ЗМІ, близько 50% нагородної зброї отримали цивільні особи – політики, бізнесмени та інші особи, часто – в якості подарунків до днів народження.

Були зафіксовані випадки, коли під виглядом пістолетів Аваков вручав як нагородну зброю штурмові гвинтівки і кулемети.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *