З’явився новий рейтинг партій: соціологи показали, хто проходить в Раду

Лідером електоральних симпатій серед політичних сил в Україні є партія “Слуга народу”.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”.

Зазначається, що  її готові підтримати 43,8% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями.

За “Опозиційну платформу – За життя” готові проголосувати 10,5% опитаних, БПП Солідарність – 8,8%, Батьківщину – 7,3%, партію “Сила та честь” Ігоря Смешка –5,1%, партію Святослава Вакарчука – 4,6%, Радикальну партію Олега Ляшка –3,3%, Опозиційний блок – 3,2%.

 
ІНФОГРАФІКА ГРУПИ “РЕЙТИНГ”

За даними соціологів, партія “Слуга народу” – лідер в усіх макрорегіонах, а  “Опозиційна платформа – За життя” та “Опозиційний блок” мають міцні позиції у південно-східних областях, а інших партії, що зберігають шанси на потрапляння до парламенту, – у центрально-західних.

Крім того повідомляється, що партія “Слуга народу” лідер т.зв. “другого вибору”.

Антирейтинг партій Верховної ради очолює “Блок Петра Порошенка “Солідарність”.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг”.

Зазначається, що  за неї за жодних обставин не проголосували б 51,9%респондентів, які мають намір голосувати.

 
ІНФОГРАФІКА ГРУПИ “РЕЙТИНГ”

Крім того повідомляється, що 58% опитаних українців заявили, що на парламентських виборах будуть шукати альтернативу серед нових партій, з іншого боку 26% – готові проголосувати за парламентські політичні сили.

Вони додають, що разом з тим від 24 до 40% готові віддати свої голоси “новим” політичним проектам.

Повідомляється, що підтримка соціально-економічних ініціатив партії – головний мотив вибору політичної сили серед респондентів (59%).

Виходячи передусім з симпатій до лідера голосують 14%, ідеологічних засад –10%. Також в результатах опитування вказується, що більше 70% респондентів підтримують ідею розпуску парламенту і проведення дострокових виборів Верховної ради.

Повідомляється, що опитування було проведено з 16 по 21 травня серед населення віком від 18 років і старше, які були опитані методом особистого інтерв’ю.

Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом населення. Вибіркова сукупність – 2 тисячі респондентів. Похибка становить не більше 2,2%.