З’явились докази бездіяльності НАЗК щодо декларацій топ-посадовців

Нацагентство з питань запобігання корупції дійсно уникало перевірки декларацій найвищих посадовців держави.

Це випливає з довідки за результатами перевірки стану організації роботи в департаменті фінансового контролю та моніторингу способу життя, яка потрапила в розпорядження “Української правди”.

 Згідно з документом, перевірка виявила факти порушення встановленого механізму аналізу департаментом декларацій чиновників.

Так, у лютому-червні 2017 року НАЗК проводило повну перевірку декларацій за 2015 і 2016 роки міністра фінансів Олександра Данилюка, нардепів-радикалів Олега Ляшка та Андрія Лозового, депутата з “Опоблоку” Євгена Балицького, нардепа з “Самопомочі” Олени Сотник, а також чиновниці Державної судової адміністрації Світлани Павлюк.

Як зазначається у довідці, під час перевірки усіх декларацій, окрім Балицького, не направлялися запити про отримання відомостей, необхідних для такої перевірки – ані з реєстрів, ані з баз даних, ані з інших джерел.

Аналіз роботи НАЗК показав, що строки перевірок вищезазначених звітів про доходи сплили, але рішення про їхні результати так і не були ухвалені.

Також у довідці зазначається, що під час відповідних перевірок агентство не застосовувало автоматизовану систему моніторингу відповідності витрат декларантів отриманим ними доходам, що мало негативний вплив на якість аналізу та його тривалість.

До речі, в Нацагентстві із запобігання корупції заявили, що напружена ситуація довкола відомства склалась через його активну антикорупційну діяльність.

Про це на брифінгу у середу сказав член НАЗК Олександр Сєрьогін. За його словами, за останні три місяці Нацагентство показало “надзвичайну ефективність”.

“За три останні місяці НАЗК ухвалило 817 рішень. Це більше, ніж за попередні 9 місяців. І це ще далеко не всі результати нашої роботи, які ми згодом оприлюднимо”, – сказав Сєрьогін.

Також він додав, що на наступний рік запланована перевірка 23 державних органів.

“Мабуть наша активна діяльність і стала приводом для подібних дій інших органів”, – сказав Сєрьогін.

Він зазначив, що як член НАЗК, готовий до співпраці з правоохоронними органами, “щоб поставити остаточну крапку” у цій справі.

На запитання журналістів, чому на брифінгу не присутня голова НАЗК Наталія Корчак, яку, в першу чергу, і звинуватили у фальсифікаціях в Нацагентстві, Сєрьогін відповів, що в неї є досить іншої роботи.

“В агентстві є поточна основна робота відповідно до законодавстава. Пані  Корчак зайнята іншою роботою, яка стоїть перед НАЗК”, – сказав він.

Також Сєрьогін уточнив, що, на його думку, присутність на брифінгу двох членів НАЗК свідчить про позицію всього відомства.

Як повідомлялося, раніше член Нацагентства із запобігання корупції, яка і призначала вищезазначені перевірки, Ганна Соломатіна заявила, що НАЗК не перевіряє декларації топ-чиновників.

Зокрема, за її словами, в лютому 2017 року розпочалися перевірки восьми депутатів та одного міністра, серед яких Ляшко, Нестор Шуфричу, Сотник, Балицький. Але жодного запиту в жоден орган не направили. Тобто ці перевірки не проводили.