З 1 листопада у столиці “червона” зона: у метро без сертифікату – зась
З понеділка, 1 листопада, Київ вже офіційно опиниться у червоній зоні: у столиці набудуть чинності максимально суворі правила карантину. Найгучніше нововведення — громадський транспорт тільки для тих, хто має COVID-сертифікат або негативний ПЛР-тест.
Їх довелося запровадити через стрімке погіршення епідемічної ситуації з COVID-19 у Києві, зокрема зростання показника госпіталізацій та заповненості лікарняних ліжок з киснем.
У червоних зонах епідемічної небезпеки зберігаються всі попередні обмеження (зелена, жовта, помаранчева зони), а також запроваджуються нові.
Зокрема забороняється:
- робота кафе, ресторанів, інших закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос, а також закладів громадського харчування в аеропортах,
- робота ТРЦ, закладів у сфері торговельного і побутового обслуговування (за винятком продажу низки товарів, перелік наведено нижче);
- робота розважальних закладів,
- робота закладів культури, кінотеатрів, театрів тощо (крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, а також проведення кіно- та відеозйомки за умови обмеження доступу до майданчика),
- робота непродовольчих ринків і магазинів,
- робота спортзалів, басейнів і фітнес-центрів (дозволено тільки для спортсменів національних збірних),
- проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
- робота готелів, хостелів та інших закладів, що надають послуги з розміщення,
- робота шкіл та інших закладів освіти (окрім тих, де 100% працівників мають зелений COVID-сертифікат, можуть надати підтвердження про одужання від COVID-19 чи негативний ПЛР-тест),
- відвідання закладів соціального захисту;
- доступ відвідувачів у приміщення ЦНАП, управління праці та соцзахисту, управління пенсійного фонду, за винятком надзвичайних випадків;
- проведення планової госпіталізації у держлікарнях (крім допомоги під час вагітності та пологів, новонародженим дітям, пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями, надання паліативної допомоги у стаціонарах, надання планової допомоги третинного рівня (високоспеціалізованої); проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації).
З 1 листопада у столиці "червона" зона: у метро без сертифікату - зась
Правила для вакцинованих: хто може уникнути обмежень в Києві?
У червоній зоні можуть працювати ті заклади чи проводитися ті заходи, де 100% відвідувачів (або учасників), а також працівників (чи організаторів у випадку масових заходів) мають один з таких документів:
- зелений COVID-сертифікат чи підтвердження повного курсу вакцинації (дві дози або одна для однодозових вакцин);
- негативний ПЛР-тест (діє 72 години).
За виконання цих умов у Києві можуть працювати:
- кінотеатри,
- театри,
- музеї та інші культурні заклади,
- розважальні заклади,
- ТРЦ,
- заклади громадського харчування, кафе, ресторани, бари,
- ринки,
- спортзали та басейни,
- дозволено проводити масові заходи (зокрема релігійні);
- заклади та управління соцзахисту,
- школи та інші освітні заклади.
Що працює і залишається відкритим у червоній зоні?
Можуть працювати торгові точки, де не менше 60% площі призначено для торгівлі:
- продуктами харчування,
- пальним,
- лікарськими засобами та виробами медичного призначення,
- засобами гігієни та побутовою хімією,
- засобами зв’язку,
- друкованими ЗМІ,
- ветеринарними препаратами, кормами,
- насінням і садивним матеріалом (квітами, рослинами),
- добривами,
- засобами захисту рослин.
Такі заклади можуть працювати без обмеження доступу відвідувачів до інших товарів, представлених в асортименті цих магазинів.
Також можуть працювати:
- продовольчі магазини
- банки
- АЗС (без зон харчування)
- поштові відділення
- станції технічного обслуговування автомобілів та іншого транспорту
- компанії з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку,
- прання та хімічне чищення текстильних і хутряних виробів
- компанії з надання телекомунікаційних послуг
- перукарні та салони краси (за попереднім записом).
Як працюватиме метро і громадський транспорт у Києві: правила червоної зони
Громадський транспорт і метро у Києві курсуватимуть у звичайному режимі, але влада запровадить обмеження на поїздки.
По-перше, тепер у громадський транспорт необхідно брати з собою COVID-сертифікат чи негативний тест на коронавірус — їх перевірятиме поліція.
«Транспорт працюватиме, але їздити в ньому мають пасажири, які мають сертифікат про вакцинацію чи негативний ПЛР-тест. Перевірятимуть документи не при вході у транспорт, а вибірково спеціальні групи правоохоронців», — пояснив Віталій Кличко.
По-друге, як пояснив Сегодня заступник голови КМДА Микола Поворозник, «тролейбуси, автобуси, трамваї братимуть тільки сидячих пасажирів».
Запроваджувати перепустки в метро чи іншому транспорті київська влада поки не планує. «Спецперепусток для проїзду в метро і наземному транспорті ми поки точно не видаватимемо. На цей момент немає обґрунтувань для зупинки роботи транспорту. У Києві 1 мільйон вакцинованих громадян. Вони повинні жити повноцінним життям, наскільки це можливо в умовах карантину — їздити на роботу, користуватися транспортом», — пояснив Поворозник.
За його словами, спецперепустки запровадять в разі введення особливих «жорстких обмежень». До того переводити метрополітен і наземний транспорт у спеціальний режим перевезень, як це було навесні, в КМДА не планують
Відповідно до правил «карантинної» постанови Кабміну, за окремим рішенням місцевої комісії з ТЕБ та НС в червоній зоні можуть заборонити здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним та залізничним транспортом, крім транзитних перевезень та ще кількох видів перевезень (власними легковими автомобілями; службовими авто чи транспортними засобами за умови попередження Нацполіції про маршрут; пасажирів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні).
Крім того, з 21 жовтня для всіх зон карантину, окрім зеленої, набули чинності нові правила міжобласних пасажирських перевезень.
На період дії правил червоної зони в Києві це означатиме, що всі водії автобусів, екіпаж авіатранспорту і потягів, а також пасажири у випадку міжрегіональних перевезень повинні мати підтвердження повного курсу вакцинації чи негативний ПЛР-тест. Тобто у столиці буде заборонено сідати в міжобласні потяги чи автобуси без таких документів.
Діти до 18 років можуть і далі користуватися міжрегіональним транспортом без додаткових документів, але з 12 років мають носити маски.
З 1 листопада у столиці "червона" зона: у метро без сертифікату - зась
Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”
Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”. Підписатися на наш сайт можна у Telegram