Втратили банківську карту? Алгоритм дій

У разі втрати банківської картки або її крадіжки потрібно негайно заблокувати картку. Найшвидший спосіб – зателефонувати на гарячу лінію фінустанови, після цього ви назвете свої дані (ПІБ, дата народження), і картку заблокують. Читайте про те, що робити після блокування карти і як діяти, якщо шахраї все-таки встигли зняти кошти

Якщо виявили, що карти немає, то можна також звернутися до найближчого відділення банку. Потрібний паспорт та заява про втрату і блокування.

До речі, у аферистів є спеціальні хитрощі на такий випадок. Якщо відразу після зникнення картки вам дзвонить людина, представляючись співробітників банку і просить код або пароль, будьте певні – це шахрай.

Важливо! Навіть співробітники фінустанов не мають права вимагати паролі, коди та іншу особисту інформацію.

Що робити після блокування?

Після того, як заблокували картку, відразу потрібно піти у відділення банку та подати заяву на її перевипуск. Так, ваш рахунок прив’яжеться до нової картки.

У середньому на перевипуск картки потрібно від кількох днів до кількох тижнів (залежно від банку). Крім цього, за заміну потрібно буде заплатити, а сума залежатиме від того, яку карту оберете.

Що робити, якщо шахраї зняли гроші?

Якщо аферисти таки встигли вивести ваші кошти, треба написати заяву до поліції. Після цього варто повідомити і банк. Після подання заяви фінустанова має провести розслідування. Потім вже вже ухвалять рішення про те, як клієнту відшкодовувати кошти.

А далі все залежатиме від результатів розслідування. Якщо клієнт банку не порушував правил і провини в цілому немає – гроші будуть повернуті. Але якщо виявиться, що він міг передати комусь особисті дані – гроші не повернуть.

Як убезпечити себе?

У нашій країні шахраї мають безліч схем, як зіграти на довірливості українців і викрасти їх дані, а після цього й гроші. У Нацбанку рекомендують встановити ліміти на зняття готівки, яка відповідає вашим витратам.

Так, якщо у вас і вкрадуть дані, шахраю не вдасться всю суму зняти одразу. Водночас з’явиться час заблокувати картку.

І, звичайно, краще, щоб завжди була включена послуга інформування про операції з використанням карти. Це дозволить вчасно заблокувати картку у разі шахрайських операцій з вашим рахунком. Також у банках попереджають про те, що не можна нікому в жодному разі передавати свої дані.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram