Як не допустити появи осінньої депресії?

Осінь – це не тільки час для прогулянок у парках, наповнених різнокольоровими листям, теплого чаю і затишку, але і справжній розпал депресій! Як зрозуміти, що ця тема відноситься до вас, на що варто звернути увагу, щоб не допустити осінньої хандри, і як правильно боротися з депресією?

Поява і загострення негативного емоційного стану осінню пов’язують з різними факторами: найчастіше розмова йде про зміну тривалості світлового дня, також вагомого впливу надають мінливій погоді, меншій кількості сонячного тепла, фізіологічним моментам, наприклад, зниженому рівню серотоніну в організмі. Варто звернути увагу і на спадковість, а також  на стан нервової системи людини.

ТРИ ОСНОВНІ СИМПТОМИ, ТАК ЗВАНА “ТРІАДА ДЕПРЕСІЇ”:
1) поганий настрій протягом двох тижнів і більше (людину ніщо не радує, вона бачить світ “у чорному кольорі”, зникає інтерес до життя і відвідують думки про суїцид);
2) зниження розумових здібностей (неможливо зосередити увагу, важко працювати, людина зациклена на своїх промахах, вважає себе нікчемною, непотрібною, невдахою);
3) занепад сил і відсутність волі (почуття безвиході, покірність долі, млявість, сонливість, хронічна втома, важко встати з ліжка вранці).
Додаткові прояви: відсутність апетиту, анорексія, булімія або переїдання, порушення сну (ранні пробудження, безсоння), зниження статевого потягу і самооцінки.
Якщо у вас або у ваших близьких є такі симптоми, не втрачайте час і зверніться по медичну допомогу. Чим раніше виявлена хвороба, тим легше її подолати.

ТОП-5 КРОКІВ ДЛЯ БОРОТЬБИ З ОСІННЬОЮ НУДЬГОЮ:
1) Перегляньте своє харчування. Збалансований раціон з акцентом на овочі, фрукти і білки, а також ненасичені жирні кислоти, допоможе швидше відновити гормональний баланс і позбутися туги.
2) Забезпечте собі регулярне фізичне навантаження. Підходить все: від щоденної годинної прогулянки на свіжому повітрі, до плавання і гри в теніс. Практикуйте те, що приносить вам задоволення. Такі заняття підвищать тонус організму і поліпшать настрій.
3) Регулярно спілкуйтеся. Плануйте зустрічі з друзями. Оточуйте себе життєрадісними і приємними людьми. Дзеркальні нейрони нашого мозку зчитують емоційний заряд нашого співрозмовника і копіюють його.
4) Приділяйте час хобі. Якщо у вас немає захоплення, саме час його завести. Пробуйте нове. Це поверне інтерес до життя і допоможе знову відчути його на смак.
5) Проводьте час із рідними. Особливо корисними є ігри з дітьми і домашніми тваринами. Плануйте сімейне дозвілля.

Радимо відмовитися від вихідних на дивані перед телевізором. Нехай кожен уїк-енд буде захоплюючою пригодою, яку ви будете чекати весь тиждень.

 © Головне управління Національної поліції в Київській області: /news/psixologiya-v-diji/yak-ne-dopustiti-poyavi-osinnoji-depresiji/