Як народжуються відкриті бюджети

Прозорість використання публічних коштів – складова демократичного суспільства. А бюджети – найпотужніший інструмент місцевих рад для задоволення потреб і пріоритетів громади. Депутатська фракція «Об’єднання «САМОПОМІЧ» в Переяслав-Хмельницькій міській раді хотіла зробити бюджетну систему міста більш прозорою і підзвітною суспільству. Громада має право на повну, своєчасну та корисну інформацію про те, як її виконавча влада керує довіреними їй коштами. І це полегшує громадський контроль за бюджетними витратам та боротьбу з корупцією.

І вже 3 листопада, на сесії Переяслав-Хмельницької міської рад, за ініціативи депутата Максима  Іващенка (фракція «Об’єднання «САМОПОМІЧ») та за підтримки Юлії Жарко, начальника  міського фінансового управління,  депутати проголосували за запровадження системи «Відкритий бюджет».

«Сайт міської ради насправді вже містить інформацію про місцевий бюджет. Але її подано у складному для сприйняття форматі, що на мою домку перешкоджає громаді брати активну участь  у формуванні місцевого бюджету та моніторингу його виконання. Тепер завдяки «Відкритому бюджету», всю інформація про доходи та видатки місцевого бюджету будуть подавати графіками. І з першого погляду буде ясно скільки коштів і на що саме спрямовано».  – Максим Іващенко, голова фракції «Об’єднання «САМОПОМІЧ», член бюджетної комісії Переяслав-хмельницької міської ради.

В грудні місяці було закінчено роботи по впровадженню системи «Відкритий бюджет» та вже можна ознайомитись на сайті Переяслав-Хмельницької міської ради або за посиланням:

https://openbudget.in.ua/widgets/town_profile/budget_files/55a807f36b617307097c2800?locale=uk

Крім візуалізації використання бюджетних коштів, за допомогою порталу «Відкритий бюджет», жителі міста в подальшому матимуть змогу побачити на онлайн-карті: де місто веде ремонтні роботи, і хто підрядники.

Прес-служба

Переяслав-Хмельницької МО

ПП «Об’єднання «САМОПОМІЧ»

www.facebook.com/SamopomichPereyaslav