Авіапрем’єра року: “Антонов” презентував новий транспортний літак Ан-132

За словами президента України Петра Порошенка, до 2035 року потреба в таких літаках у світі становитиме близько 260 одиниць.

Держпідприємство «Антонов», єдиний в Україні виробник авіатехніки, сьогодні, 20 грудня, представив перший дослідний зразок нового транспортного літака Ан-132.

Як передає кореспондент УНІАН, презентація літака відбулася за участю президента України Петра Порошенка, секретаря РНБО Олександра Турчинова, а також керівництва держконцерну «Укроборонпром» і підприємства «Антонов», яке входить до складу концерну. Також були присутні представники королівства Саудівська Аравія, яке виступило замовником і партнером з реалізації даного літака.

За словами президента України Петра Порошенка, до 2035 року потреба в таких літаках у світі становить близько 260 одиниць. «Дуже небагато держав може святкувати таке свято, як запуск нової моделі літака», – сказав він
Як повідомляв УНІАН, виробництво першого зразка Ан-132 стартувало у вересні 2015 року. При цьому «Антонов» підписав низку угод із Саудівською Аравією про постачання даних літаків з 2017 року, а також про спільне проектування і виробництво авіаційного заводу на її території, де заплановано серійне виробництво Ан-132.

Потребу світового ринку в таких літаках на найближчі 20 років керівництво українського підприємства оцінило в приблизно 900 одиниць. Для складання Ан-132 було залучено провідні авіаційні компанії, зокрема, Pratt & Whitney Canada, General Electric, Honeywell, Liebherr та Hamilton Sundstrand. Держпідприємство «Антонов» – єдиний в Україні виробник транспортних, пасажирських літаків і літаків спеціального призначення. Серед найбільш відомих розробок підприємства – літаки Ан-32, Ан-148, Ан-158, Ан-74, Ан-124, Ан-70 і Ан-225.