Вступив в силу закон про перевірку одержувачів пенсій і субсидій

Мета закону – забезпечити ефективне використання бюджетних коштів

Закон “Про верифікацію і моніторинг державних виплат” (№324-ІХ), підписаний 18 грудня президентом Володимиром Зеленським, сьогодні набув чинності.

Йдеться про пенсії, посібниках, пільги, субсидії, соціальні стипендії та інші виплати, які здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування. Верифікація цих виплат буде здійснюватися на інформаційно-аналітичної платформі.

Закон вступив у силу 18 грудня, крім:

ч. 3 ст. 8 – про обмін інформацією з суб’єктами надання інформації, крім обміну інформацією з обмеженим доступом, яка здійснюється через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів (вступить в силу після впровадження цієї системи в промислову експлуатацію);
ч. 1 ст. 10 – про те, що здійснює держвиплати орган у разі звернення одержувача формує запит в інформаційно-аналітичній платформі на її відповідність і отримує підтвердження або рекомендацію про проведення додаткової перевірки (вступить в силу з 1 січня 2021 року).
“Метою цього закону є підвищення адресності державних виплат, сприяння розвитку системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів”, – йдеться в законі.