ВР прийняла закон про одноразову допомогу по 8000 грн тим, хто втрачає через карантин
Сьогодні на засіданні парламенту депутати прийняли закон, який допоможе деяким українцям отримати одноразову допомогу від держави – 8 тисяч гривень. Розраховувати на неї можуть фізособи-підприємці та наймані працівники, які втратили в грошах через карантин. Правда, не всі і при певних умовах. Як все це буде працювати.
Скільки грошей можна отримати
Ідея карантинних виплат не нова. Вперше по 8 тисяч гривень підприємцям і найманим працівникам вирішили виплатити в грудні 2020 року. Через місяць уряд відзвітував, що допомогу отримали близько півмільйона українців на загальну суму понад 3,5 мільярда гривень.
Повернення «ковідних» виплат недавно анонсував прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. На засіданні уряду він заявив, що отримати гроші можна буде в тих регіонах, які потрапили в «червону зону» карантину.
У прийнятому сьогодні законі про кольори карантинних зон не згадують. Там сказано, що на виплати можуть розраховувати підприємці та наймані працівники, які постраждали через «додаткові протиепідемічні заходи». Чи означає це, що «ковідні» гроші можна отримати, скажімо, в «помаранчевій зоні» – незрозуміло.
Згідно з прийнятим сьогодні законом, виплати з держбюджету повернули, а якщо пощастить – ще й з «добавкою». Її може виплатити місцева влада.
Якою буде сума доплати і чи буде взагалі – місцеві ради повинні вирішувати самостійно. У Верховній Раді рекомендували додавати до 8 тисячам стільки грошей, щоб підсумкова сума вийшла на рівень середньої заробітної плати.
Хто отримає виплати
Карантинні гроші з бюджету за новим законом зможуть отримати наймані працівники і фізичні особи-підприємці, які через додаткові карантинні обмеження повністю або частково втратили свої доходи.
– Гроші зможуть отримати тільки ті, у кого основний вид діяльності (вказано першим при реєстрації) входить в список, складений Кабінетом міністрів. Судячи з усього, в цьому списку як і раніше всього 49 КВЕДів. Але це не точно.
Якщо мова йде про найманого працівника, то він отримає допомогу, тільки якщо його роботодавець платив єдиний соціальний внесок (ЄСВ) весь останній квартал.
– Якщо найманий працівник працює за сумісництвом, то виплат йому не бачити.
– Підприємець для отримання грошей повинен бути зареєстрований як ФОП протягом трьох місяців перед тим, як звернутися за допомогою.
– Якщо найманий працівник є одночасно і ФОП, то за законом виплати йому теж не світять.
– Виплату не дадуть тим підприємцям, які протягом року платили ЄСВ за себе менше, ніж 6 місяців. Правда, це не стосується пенсіонерів-ФОП і людей з інвалідністю-ФОП.
– Ну і наостанок: допомогу не дадуть тим, чия заробітна плата перевищує 30 тисяч гривень на місяць. Дивитися будуть на доходи за останні 3 місяці.
Не всі обмеження припали нардепам до душі. Вони критикували, наприклад, залежність найманих працівників від того, наскільки акуратно роботодавець платив єдиний соціальний внесок. У підсумку через недобросовісних платників податків наймані працівники можуть залишитися без виплати. Також депутати пропонували брати до уваги не тільки код діяльності підприємців, зазначений першим, а хоча б дивитися на першу п’ятірку кодів.
Як отримати гроші
Заяву на допомогу можна оформити онлайн – через Єдиний державний веб-портал електронних послуг – Дія.
Вказати потрібно буде:
– прізвище, ім’я, по батькові,
– дату народження,
– ідентифікаційний номер,
– серію і номер паспорта,
– адресу реєстрації проживання,
– номер банківського рахунку.
Також потрібно підтвердити, що ви відповідаєте вимогам нового закону. Подати заяву необхідно протягом 30 днів після введення в регіоні «додаткових обмежень». Якщо ж регіон вже обмежений по-максимуму, відраховувати термін почнуть через 10 днів після вступу закону в силу. А станеться це після того, як президент підпише закон і його опублікують.
Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”