Loading...

Волонтер: Україна почала привозити людей для обміну на заручників з Донбасу

Україна веде підготовку людей для обміну заручниками бойовиків з окупованих територій Донбасу.

Про це в ефірі «Громадського» розповів координатор центру «Патріот» Олег Котенко.

На даний момент з українського боку ведеться робота з юридичної підготовки тих людей, яких передаватимуть на обмін.

«Їх зараз перевозять до Маріуполя чи Харкова. Оскільки 300 людей – це достатньо велика кількість людей. Наразі продовжується ця робота і підготовка триває шаленими темпами, бо хочуть встигнути до Нового року», – сказав волонтер.

Він зазначив, що для людей, у кого немає вироків, змінюється міра запобіжного заходу, щоб їх можна було передати.

Волонтер сказав, що затримки з датами обміну пов’язані з визначенням статусу усіх 306 людей, яких віддає Україна.

«Дата буде зрозуміла, коли будуть розуміти статус усіх 306 людей і коли вони будуть готові до передач. Точна дата залежить не від однієї людини, тому точну дату вказати не можна. Але найближчим часом ця дата буде визначена», – сказав він.

Волонтер додає, що деякі люди не хочуть бути передані стороні бойовиків.

Як повідомлялося, у четвер, 14 грудня, стало відомо, що одеських терористів обміняють на українських полонених на Донбасі.

Нагадаємо, у вівторок, 12 грудня, другий президент України, представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив, що переговорний процес щодо обміну заручниками за формулою «306 на 74» супроводжується низкою проблем.

Як повідомлялося, Київ очікує на звільнення напередодні нового року 74 полонених з окупованого Донбасу. Українська сторона має звільнити і передати 306 осіб в рамках існуючих домовленостей.

Наразі деталі обміну, зокрема прізвища та дати, залишатимуться нерозголошеними, щоб обмін зміг відбутися.

8 грудня перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко повідомила, що на даний час на окупованій території Донбасу утримуються 168 заручників.

12 грудня Геращенко повідомила, що деякі особи зі списків ОРДЛО категорично не бажають повертатися на тимчасово окуповані території, тому виникає необхідність додаткової верифікації списків на обмін заручниками.

Обмін полоненими між Україною та бойовиками на Донбасі має відбутися до 25 грудня.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *