Водіям-порушникам хочуть посилити покарання: перші тисячі “листів щастя” поліція вже направила за адресами

Міністерство внутрішніх справ ініціює законопроект, за яким громадяни, які постійно перевищують швидкість, втрачатимуть права і змушені будуть перескладати іспити в автошколі.  Про це повідомило МВС з посиланням на заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка

“Якщо штрафів назбирається більше ніж 10 чи 15, то така особа повинна лишитися без прав, і вона буде змушена перескладати іспит на їх отримання”.

 Водночас Геращенко пояснив, що є декілька можливостей сплачувати штрафи за перевищення швидкості в автоматичному режимі.

Перша – за допомогою QR-коду на адміністративному протоколі, який приходить на адресу реєстрації транспортного засобу. Порушник може зайти і навіть переглянути момент перевищення швидкості. Якщо смартфон підключений до системи банківських платежів, то штраф можна сплатити відразу.

Другий варіант – зареєструватися на сайті “Електронний кабінет водія”, куди штрафи будуть приходити як повідомлення.

Правоохоронці показали відправку перших 2400 “листів щастя” з адміністративними постановами порушникам правил дорожнього руху, яких “піймала” система фотовідеофіксації. Про це з’явилосяповідомлення у Twitter патрульноі поліції, та повідомлення першого заступника начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький у Facebook

“Перші 2400 адмінпостанов відправляються до Укрпошти і невдовзі їх отримають порушники швидкісного режиму”.

Водіям-порушникам хочуть посилити покарання: перші тисячі "листів щастя" поліція вже направила за адресами

Білошицький нагадує, що дізнатися про факт фіксації порушення можна в кілька способів:

  • на офіційних вебсайтах МВС та Головного сервісного центру МВС у “Електронному кабінеті водія”;
  • від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;
  • від представників Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону – іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Нагадаємо: 

  • З 1 червня МВС запровадило автоматичну фіксацію порушень швидкісного режиму.