Власники маєтків під Києвом не платять за комуналку!

Під Києвом власники маєтків за комуналку не платять по два роки. Нерухомістю в районах-боржниках володіють політики і зірки шоу-бізнесу. Найбільші боржники за комуналку аж ніяк не ті, кому немає чим платити. В антирейтингу «Київоблгазу» перші місця займають власники великих котеджів під Києвом, серед яких «багаті і знамениті».

700 млн. Боргу

Жителі області, як розповів заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Київоблгаз» Дмитро Дронов, заборгували за газ не менше 700 млн грн. «Як не дивно, в Київській області найбільше заборгували за газ мешканці пристоличних районів – власники садиб із чималою площею, досить забезпечені, часто публічні особи, – підкреслив Дронов. – Серед них жителі Софіївської Борщагівки (вул. Болгарська, Жулянська, Травнева, загальний борг – близько 500 тис. грн), Лісників (борг – майже 211 тис. грн), Тарасівки (вул. Гагаріна, 173 тис. грн боргу), Хотова (вул. Героїв Чорнобиля, борг – приблизно 110 тис. грн), Українки (вул. Ігнатівська, борг – 120 тис. грн) та інші ».

За його словами, головні боржники – власники будинків площею від 100 до 553 кв. м. «Але є і величезні садиби, скажімо, в м.Українка, по вул. Ігнатовський, де загальна площа – 6465 кв. м », – уточнив Дронов. Подібні борги накопичуються за рік-два. У той же час, як кажуть в «Київоблгаз», малозабезпечені споживачі: пенсіонери, багатодітні сім’ї, які проживають в багатоповерхівках – завжди намагаються заплатити вчасно.

Хто живе в селищах-боржниках

До слова, в селищах, жителі яких входять в десятку боржників, проживають досить відомі люди. Наприклад, найбільше «маєток» на березі Дніпра в Українці з декількома будиночками і кінної фермою місцеві жителі приписують екс-спікера Ради Володимира Литвина, хоча в його декларації не значиться нерухомості під Києвом. «Там великий паркан, а доступ до води закритий», – розповів нам місцевий житель Володимир. У самого Литвина коментар взяти не вдалося, як і у його колишнього прес-секретаря Ігоря Сторожука, який, зазначимо, живе в Лісниках.

В Українці володіє нерухомістю і композитор Костянтин Меладзе. А в Лісниках проживають кілька колишніх нардепів, серед них – Роман Зварич та Ігор Лисов, а також екс-нардеп і співачка Руслана, колишній глава МНС Володимир Шандра, художник Сергій Поярков. «До мене ніяких претензій немає, я плачу за газ вчасно. Як, втім, і інші платежі. А хто там не платить – не скажу. Я з сусідами майже не спілкуюся », – каже Поярков журналістам.

Протягом семи років будують в Лісниках будинок співачка Руслана разом з чоловіком і продюсером Олександром Ксенофонтовим. «Ми газом майже не користуємося, оскільки у нас енергоефективний будинок, який працює на альтернативних джерелах – це сонце, вітер, тепло землі і тріски з дерев. А газ використовуємо тільки як резервне джерело тепла і для приготування їжі. Як йдуть справи у сусідів, не знаю », – відповів Ксенофонтов.

На Софіївській Борщагівці є нерухомість у співачки Таїсії Повалій, а в с. Чайки знаходиться триповерховий будинок екс-міністра енергетики Володимира Демчишина.

Як борються з ВІП-неплатниками

Для роботи з боржниками спочатку залучають місцеву владу. «Пропонуємо реструктуризувати борг. Коли це не допомагає, застосовуємо більш радикальні заходи – відключення від мережі газопостачання. Також у наших юристів є успішна практика судових справ », – вказав Дронов. Зокрема, одна з останніх – справа споживача, борг якого становить понад 400 тис. грн, на його майно було накладено арешт. «Йому навіть заборонили виїзд за кордон. У підсумку він сплатив борги », – сказав Дронов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *