Віктор Балога: Просто потрібно проводити реформи в інтересах людей, а не олігархів
Ми ніби зближуємося з Євросоюзом, нам уже не потрібні візи, але за три роки нам збудували не європейську, а африканську державу, де немає середнього класу, усі бідні, а 3-6% багатих – це влада і ті, хто її обслуговує.
Хотілося би бачити інші цифри, коли бідних у нас буде не більше 3-6%. Коли 60% населення буде думати не про те, як заплатити комуналку, а в якій країні провести відпустку. Бо це і є ті цінності західного світу, за які люди боролися на вулиці. І Україна має достатній потенціал, щоб так жити. Просто потрібно проводити реформи в інтересах людей, а не олігархів.
60% українців заявили, що за рік стали біднішими – опитування
Більше 60 відсотків українців стверджують, що за останній рік їхній матеріальний стан погіршився, та що вони не в змозі оплатити комуналку.
Про це повідомляється в дослідженні соціологічної групи “Рейтинг”.
До того ж, 97 відсотків опитаних відчувають на собі підвищення цін на споживчі товари і послуги у цьому році
На думку 65 відсотків опитаних, причиною поганого економічного стану в країні є непрофесіоналізм та корупція чинної влади, також 54 відсотки головною причиною назвали воєнні дії на сході країни, 31% – неспроможність Верховної Ради ухвалювати потрібні країні закони, 28% – непрофесіоналізм та корупцію попередньої української влади.
“При цьому якщо на Заході країни основною причиною вважають воєнні дії на Сході та непрофесіоналізм і корупцію попередньої влади, то на Півдні та Сході більше відзначають непрофесіоналізм і корупцію чинної влади, неспроможність Верховної Ради ухвалювати потрібні закони, відсутність політичного компромісу між опозицією та владою, проведення зовнішніми силами спецоперації з метою ослаблення України як економічного конкурента та низьку підтримку населенням реформ” – зазначається в дослідженні.
Окрім того, з твердженням, що Україна сьогодні перебуває у стані хаосу, погоджуються 85 відсотків опитаних (кожний десятий не згоден), у стані розвалу – 75 відсотків (17 відсотків не погоджуються), у стані змін – 44 відсотки (50 відсотків не погоджуються), у стані розвитку – 21 відсоток (71 відсоток не погоджується), консолідації – 17 відсотків (58 відсотків не погоджуються).
Загалом було опитано 2000 респондентів шляхом особистого інтерв’ю (face-to-face). Аудиторія опитування: населення України від 18 років і старші. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%. Терміни проведення: 19-25 травня 2017 року.
А міністр соцполітики вважає, що бідними ми стали через те, зо жремо багато….