Віче “Зупинимо капітуляцію”, яке проходило на Майдані, закінчилося

У віче “Зупинимо капітуляцію” на Майдані незалежності взяло участь близько 10 тисяч осіб, порушень не зафіксовано. Про це повідомила поліція Києва

 “До столичної поліції надійшло кілька заявок про проведення акції на Майдані Незалежності. На цей час там перебуває близько 10 000 осіб. Порушень не зафіксовано”. На Майдані незалежності службу несуть 300 поліцейських, у тому числі співробітники поліції діалогу, та військовослужбовців Національної гвардії України.

 Учасники виступали проти реалізації так званої “формули Штайнмаєра”. Вони  висунули українській владі шість ключових вимог. Про це повідомляє “24”.

На Майдані Незалежності у Києві учасники віче оголосили про створення руху опору і висунули вимоги українській владі. Вони виступають проти реалізації формули Штайнмаєра.

Учасники акції закликали парламентські фракції “Голос”, “Європейську солідарність” і “Батьківщина” створити у Верховній Раді ще одну опозиційну платформу – “Ні капітуляції” і налагодити роботу з рухом опору.

Також учасники віче зачитали зі сцени резолюцію та список вимог протестувальників до української влади:

– заборонити впровадження особливого статусу для окремих районів Донеччини і Луганщини або будь яких інших регіонів України;

– заборонити використання амністії для бойовиків так званих “ДНР” і “ЛНР”;

– заборонити відведення українських військ від лінії розмежування;

– заборонити формування будь яких недержавних воєнізованих формувань, зокрема “народних міліцій” на території окупованого Донбасу;

– заборонити проведення виборів в будь-які органи влади або самоврядування на території так званих “ДНР” і “ЛНР” до отримання повного контролю по всій довжині українсько-російського кордону;

– вийти з безперспективного Мінського формату та ініціювати Будапештський формат переговорів.

 Учасники віче “Зупинимо капітуляцію” побували біля  будівлі Офісу президента на Банковій.  Вони скандували “Ні капітуляції”, обстановка була спокійною. Учасники тримали національні та червоно-чорні прапори. Також було видно й кримськотатарські прапори.
Пізніше учасники акції ходили до Верховної Ради і Кабінету міністрів .
Учасники акції “Зупинимо капітуляцію” біля Верховної Ради вимагали відставки глави Офісу президента Андрія Богдана, який опублікував допис у Facebook із нібито скріншотами переписки про те, що людей збирали на Майдан за гроші.
14 жовтня учасники акції пообіцяли вийти на вулиці Києва і інших  міст зі своїми  вимогами.