Верховний суд остаточно заборонив Онищенку брати участь у виборах

Касаційний адміністративний суд повністю відмовив у задоволенні позову Олександра Онищенка, який вимагав зареєструвати його кандидатом в нардепи від Соцпартії по округу №93 (Київська обл., Центр – м Миронівка).

Про це повідомляє журналіст «Наших грошей» із залу суду.

Судді Олеся Радишевська (головуюча), Ольга Кашпур і Сергій Уханенко оголосили своє рішення 25 червня близько 22:30.

Суд визнав постанову ЦВК, прийняту на основі отриманих документів, правомірною. Зокрема, суд вказав, що правом представляти Україну на міжнародних спортивних змаганнях наділені офіційні делегації з числа тренерів, спортсменів національних збірних команд, склад яких визначається Міністерством молоді та спорту. Онищенко не надав доказів того, що він був включений до складу офіційної делегації. Посилання на лист ГО «Всеукраїнська федерація кінного спорту України» не є офіційним підтвердженням цього факту. Більше того, в листі Федерації відсутні відомості про найменування змагань, місце і дату їх проведення, статус Онищенка в цих змаганнях і підставу, на якій він брав у них участь. Таким чином, Онищенко не довів, що його перебування за кордоном не пов’язане з особистими підставами.

КАС скасував постанову Шостого апеляційного адмінсуду. При цьому КАС зазначив, що суд першої інстанції фактично підмінив собою Центрвиборчком, зобов’язуючи його здійснити реєстрацію, що суперечить законодавству.

Постанова КАС діє з моменту оголошення і оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, 21 червня Шостий апеляційний адмінсуд задовольнив позов Олександра Онищенка. Суд скасував постанову ЦВК від 15 червня про відмову в реєстрації його кандидатом в нардепи і зобов’язав Центрвиборчком зареєструвати Онищенко.

Суд прийшов до висновку, що Онищенко не порушив вимогу про проживання в Україні протягом останніх 5 років, оскільки перебував за кордоном у службовому відрядженні. Зокрема, суд послався на лист від громадської організації «Всеукраїнська федерація кінного спорту України», яку Онищенко очолював з 2003 по 2013 рік, яка заявила, що Онищенко з 2016 року представляє Україну на міжнародних змаганнях в якості вершника. На думку суду, ці документи підтверджували поважність причин виїзду Онищенко за межі України в період з 3 липня 2016 з даний час.

Відзначимо, що обраний в 2014 році народним депутатом Олександр Онищенко покинув Україну на початку липня 2016 року, відразу після обшуків НАБУ і САП у його близьких соратників і підлеглих, справа за якими вже розглядається в суді.