Велика держава: У Трампа визначились з політикою щодо України

Екс-мер Нью-Йорку, республіканець Рудольф Джуліані відвідав Київ та передав прохання від президента США Дональда Трампа зробити Україну знову великою.

«Не маю сумніву, що у вас є довгостроковий друг і союзник – це США. Президент Трамп просив мене передати це вашому президентові, прем’єр-міністрові, всім, кого я побачу і зустріну тут. Можливо, потрібно було, аби він передав, що «зробіть Україну знову великою», – сказав Рудольф Джуліані.

За словами екс-мера, для Трампа дуже важливі гарні відносини з Україною, яка є відносно новою демократичною країною.

«А демократія для нас – дуже важлива річ. Я вірю в те, що одна з місій США – допомагати поширювати демократію», – сказав Рудольф Джуліані.

Як відомо, раніше повідомлялось, що Адміністрація Президента Дональда Трампа – прекрасна можливість для української влади вирішити конфлікт на Донбасі.

Таку думку висловив керівник Інституту публічної політики та консалтингу «Інпол» Сергій Биков.

Екперт нагадав, що Дональд Трамп у період своєї виборчої кампанії говорив про те, що Крим є територією України, і Донбас є територією України. Сьогодні ця позиція незмінна.

«Україна має унікальні можливості для взаємодії з Адміністрацією Дональда Трапма і залучення Сполучених Штатів Америки до вирішення і врегулювання української кризи. Це найголовніший аспект, на якому повинна сконцентруватися українська влада, адже влада республіканців і безпосередньо влада президента Трампа може дати величезні перспективи для довгострокового миру і врегулювання сьогоднішнього конфлікту», – впевнений Биков.

На думку експерта, як видно з риторики в порівнянні з конкретними діями президента США, цей політик схильний виконувати свої передвиборчі обіцянки. Згадати хоча б «стіну» з Мексикою, і що її будуть фінансувати самі мексиканці – все це було втілено. Аналогічну позицію, вважає експерт, бачимо щодо того, що США сприймають Україну як єдину неподільну державу і стоять разом з Україною на позиції захисту її територіальної цілісності.

«У секретних служб США є більш ніж повна інформація щодо всіх українських проблем і нарікань, пов’язаних з корупцією, злодійством, судовою системою. Але контакти політиків, тим більше, парламентаріїв, сприятимуть становленню досить теплих стосунків між Україною та США», – додав експерт.