Вдова героя Небесної сотні передала на потреби армії 100 тис. грн із компенсації за загиблого чоловіка

У фонді «Повернись живим» розповіли історію вдови героя Небесної сотні Галини, яка протягом тривалого часу домагалася від Міністерства внутрішніх справ компенсації за побитого беркутівцями чоловіка, а коли отримала її – половину віддала на потреби АТО.

Про це йдеться на сторінці благодійного фонду «Повернись живим» у Facebook

«Днями нашому фонду передали благодійний внесок – 100 000 гривень. Але ця історія не про гроші. Вона про Людей. Час від часу нам перераховують суми такого масштабу, і найчастіше ми знаємо, від кого вони. За кожним рядком у нашій звітності глибокий контекст: людина, що допомогла армії, її життя, думки, сумніви, рішення. На тлі війни і подій, що сталися за ці три з половиною роки, Майдан з явища перетворюється на сторінку історії. Але є ті, для кого це болюча рана, що її регулярно відкривають наново. Це родини героїв Небесної сотні», – ідеться в повідомленні.

У фонді розповіли, що рік тому було ухвалено обвинувальний вирок беркутівцю, який побив чоловіка Галини під час подій на Майдані у 2014 році.

«Беркутівця», що побив її чоловіка, було засуджено, але окрім того, суд зобов’язав МВС (як роботодавця злочинця) виплатити дружині загиблого моральну шкоду – 200 000 гривень.

Міністерство своїх не лишало. Прикривало, заважало розслідуванню, затягувало справу скільки могло. Два місяці тому воно навіть спробувало подати апеляцію, незважаючи на те, що всі терміни давно минули. Але суд не погодився поновити строк для її подання. І от нарешті компенсацію виплатили. Половину цієї суми пані Галина віддала на армію», – ідеться в повідомленні.

Волонтери розуміють, що така допомога не зможе повернути жінці загиблого чоловіка, однак уважають, що завдяки їй хтось інший зможе повернутися живим.

«Ваш вчинок – він про величезну, глибоку гідність. Про пам’ять, яка продовжується у всіх тих, кого ви захистите на фронті. Про силу, якої вистачило не просто витримати все, що на вас упало, а й не зневіритися. Це не поверне вам чоловіка. Але завдяки вам хтось інший повернеться живим», – ідеться в повідомленні.

Наприкінці 2013-го – на початку 2014 року в Україні відбулися масові протести, які привели до зміни влади. У цей час мітингувальникам протистояли правоохоронні органи і найняті владою озброєні бандити (тітушки). Екс-генпрокурор Віталій Ярема стверджував, що з 18-го до 20 лютого 2014 року було вбито 77 протестувальників, приблизно 700 осіб дістали поранення.