В УРЯДІ РОЗПОВІЛИ ПРО РИЗИКИ, ЯКІ ЧЕКАЮТЬ УКРАЇНУ В ЦЬОМУ РОЦІ

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман розповів про ризики, які чекають Україну в другому півріччі 2016 року. Про це він заявив в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

“Ризики є чималі, наприклад, щодо дохідної частини державного бюджету. Деякі засоби отримання доходу ще тільки на стадії реалізації – та ж спецконфіскація – ми зараз чекаємо, щоб президент делегував свою частину представників до наглядової ради Національного банку і НБУ прийняв рішення про передачу до держбюджету 38 млрд грн. Я вважаю, що якщо буде злагоджена робота парламенту Кабміну і президента, то немає причин сумніватися в тому, що ми закінчимо рік, утримавши інфляцію, курс національної валюти “, – заявив прем’єр.

Він вважає, що Україна продовжить взаємодію з Міжнародним валютним фондом, а також заявив, що країна розраховує на отримання валютної дерегуляції.

“Думаю, у нас будуть всі підстави, щоб восени потихеньку починати кредитувати бізнес. Я оптимістично дивлюся в майбутнє і вважаю, що зараз ми знаходимося на дуже відповідальній точці: або ми підемо вперед і будемо розвиватися, прихильником чого я є, або популісти намагатимуться розхитувати ситуацію для того, щоб блокувати прийняття необхідних законів у парламенті, розігрувати карту тарифів, що вони вже сьогодні роблять “, – завив Гройсман.

Крім цього, він закликав не слухати тих, хто говорить, що у громадян не вистачить коштів на оплату комунальних тарифів.

“Я говорив уже, що не потрібно слухати тих, хто вас лякає. Насправді, якщо ви платите більше 15% від сукупного доходу сім’ї, то необхідно оформити субсидію і це абсолютно не проблема сьогодні. Держава заплатить за тих, кому необхідна допомога. до того ж, після запровадження єдиної ринкової ціни на газ ми фактично знищили корупцію в цьому секторі “, – розповів прем’єр.

Він зазначив, що раніше державний газ занижували в ціні і це вбивало власний газовий видобуток.

“Ставлячи його ціну, наприклад, в 1,5-2 тис. гривень, в той же час, списуючи його за завищеною нормою на населення, хоча воно стільки не споживало. Списане продавалося і таким чином зароблялося по 4-5 тис. гривень на кожній тисячі куб. метрів газу. Це колосальні гроші. Звідти резиденції, літаки, кораблі, заводи, нові активи. Завдяки цьому багато стали мільярдерами “, – розповів Гройсман, додавши, що деяких популістів фінансують великі фінансово-промислові групи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *