В Україні запроваджується російська практика роботи спецслужб, – правозахисники

Правозахисники заявляють, що в останні дні перед канікулами народні депутати намагалися провести через парламент цілу низку норм, які можуть характеризуватися як репресивні.

Про це повідомляє «Громадське радіо».

Голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук розказала, що президентські законопроекти №6674 та №6675, які були внесені на заміну скандальним законам про е-декларування для антикорупційних активістів, становлять неприхований наступ на свободу об’єднань.

«Окрім звітності, яку громадські організації подають в державні органи, з’явилась норма подавати додаткові відомості, встановлений досить високий рівень покарання за неправильно подану звітність і виключення з реєстру неприбуткових організації, таких норм немає в Європі, здається враження, що влада шукає інструмент впливу на громадські організації», – каже Матвійчук.

Також на прес-конференції буде йти мова про законопроект №6688, зареєстрований народними депутатами з комітету нацбезпеки і оборони, в якому для протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері. Правозахистники вважають, що запроваджується російська практика роботи спецслужб по блокування доступу до інформаційного ресурсу без санкції суду.

На прес-конференція «Три роки після Майдану: тривожні дзвіночки для прав людини», спікерами заявлені: Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод, Людмила Козловська, президент Фундації Відкритий Діалог, Оксана Покальчук, виконавча директорка Amnesty International в Україні, Аркадій Бущенко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини.