В Україні створять нову систему моніторингу повітря, – Мінекології

Міністерство екології та природних ресурсів України підготувало проект постанови Кабінету міністрів України “Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря”.

Про це йдеться в повідомленні пресс-службы Кабміну.

За словами міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, сьогодні існує необхідність в реформуванні чинної системи моніторингу атмосферного повітря, оскільки існуюча не дає можливості в повній мірі отримувати оперативну інформацію про концентрацію забруднення речовин і вживати оперативних заходів реагування.

“В Україні ця проблема вкрай актуальна і навіть не вимагає додаткової аргументації. Впровадження системи моніторингу забезпечить право українців на отримання інформації про стан навколишнього природного середовища. Крім того, дасть можливість громадянам брати участь в розробці і формуванні політики щодо поліпшення моніторингу”, – розповів Семерак .

За його словами, нова система базується на імплементації стандарту і моделі ЄС і є виконанням Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

Зараз проект постанови спрямований на узгодження в інші зацікавлені органи виконавчої влади.

Міністр також підкреслив, що запуск системи моніторингу забезпечить оперативний збір інформації та оцінку інформації про стан атмосферного повітря, а це дасть можливість для прийняття ефективних управлінських рішень і забезпечення контролю. Крім того, передбачено розробку планів поліпшення якості атмосферного повітря на основі аналізу показників його стану.

Нагадаємо, Київ потрапив у десятку найбільш забруднених міст Європи.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *