В Україні з’явиться мережа центрів з продажу газу українцям від “Нафтогазу”

В “Нафтогазі” озвучили бачення ситуації з врегулюванням боргів

Компанія НАК “Нафтогаз України” найближчим часом завершить переговори про створення масштабної мережі контакт-центрів з обслуговування громадян навіть у віддалених населених пунктах. Про це повідомляє  видання UBR.

Під час проведення форуму Європейської бізнес асоціації директор із взаємодії з органами державної влади НАК “Нафтогаз” Олена Осмоловська розповіла, що у формуванні боргової піраміди винне недосконале державне регулювання, і боржники багато в чому дійсно жертви цих нормативних “недосконалостей”. Депутатам Верховної Ради доведеться постаратися, щоб знайти вихід з кризи і не зірвати опалювальний сезон в Україні.

Представниця “Нафтогазу” відповіла на питання про те, як в самій компанії ставляться до того, що на ринку газу формувалася боргова піраміда. Вона вказала на те, що більша частина боргів сформувалася через недосконале державне регулювання.

“Десь регулятор несвоєчасно оновив тариф, десь Кабмін неякісно прийняв постанови, через що вони потім були скасовані. Десь не опублікував постанову в” Урядовому кур’єрі “. До цього, власне, і є претензії, це і є причина, завдяки якій з’явилися борги. Насправді, до “Нафтогазу” як постачальника газу претензій від учасника ринку і немає. Питання в тому, що коректно робити з цими боргами, які створилися через недосконале державне регулювання? Це вже питання, швидше до політиків, до держави, до парламенту, яким чином коректно врегулювати ці борги, щоб і компанії могли продовжувати працювати, і держава не отримала збитків “, – зазначила Олена Осмоловська.

Вона акцентувала увагу на існування способів врегулювання проблеми таким чином, щоб убезпечити державний бюджет України від нових недоотримань надходжень. Є ймовірність того, що держава отримає всі податки і дивіденди, яких не дорахувалася через низку помилок.

“Щоб ті учасники ринку, які зараз працюють – тепловики, збутові компанії, облгази – могли продовжити свою роботу коректно без таких проблем. Ми проти списання боргів, ми виступаємо за врегулювання. Є способи врегулювати ці борги таким чином, щоб не використовувати списання. Необхідно знайти спосіб, щоб ці борги були погашені і перед нами, і перед тими, хто їх отримав в результаті неякісного регулювання “, – розповіла Олена Осмоловська.
Крім цього, було оголошено, що компанія веде переговори з низкою великих державних компаній, щоб в майбутньому представити програму по використанню їх власних мереж центрів обслуговування клієнтів для продажу газу.