В пункті пропуску «Бориспіль» – чергові невдалі спроби переміщення через митний кордон України партій тютюновмісних виробів для електричного нагрівання, призначені для використання виключно з IQOS
Працівниками Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» регулярно фіксуються спроби ввезення на територію України з порушеннями митних правил тютюновмісних виробів для електричного нагрівання, призначені для використання виключно з IQOS.
В двох останніх спробах загалом було вилучено 180 блоків тютюновмісних виробів у двох громадян Китаю, які прилетіли до України авіарейсом з Пекіну.
Ці двоє громадян для проходження митного контролю самостійно обрали спрощену систему – «зелений коридор», чим автоматично засвідчили, що переміщувані ними через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадяни Китаю не оформлювали та не подавали, з приводу декларування переміщуваних ними товарів до інспекторів митниці не зверталися.
В обох випадках тютюновмісні вироби, які переміщувалися без ознак приховування, були виявлені під час вибіркового митного контролю багажу на каналі «зелений коридор» на рентген-апараті, після перетину громадянами „білої лінії”, яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю „зелений коридор”,
Складено протоколи про порушення митних правил за ст.271 Митного кодексу України. Тютюновмісні вироби вилучено до винесення судом рішення у справах.
Довідково: згідно з ч.2 ст. 376 Митного кодексу України громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити на митну територію України без сплати митних платежів та без письмового декларування у кількості із розрахунку на одну особу – 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів.
ГУ ДФС у Київській області
На Київщині з початку року викрили 5 цехів з виготовлення алкогольного фальсифікату
З незаконного обігу у поточному році оперативні працівники вилучили товарно-матеріальні цінності на загальну суму 43,9 млн. грн., у тому числі підакцизної групи на суму 32,3 млн. грн., з яких:
– лікеро-горілчані вироби у кількості 185,1 дал на суму 906,6 тис. грн.;
– паливно-мастильні матеріали в кількості 44,8 тонн на суму 1,3 млн. грн.;
– спирту у кількості 10108 дал на суму 25,3 млн. грн.;
– автомобілів 3 од. на суму 1,8 млн. грн.;
– тютюнових виробів 101 тис. пачок на суму 3 млн. грн.
За результатами проведених оперативними підрозділами заходів, припинено діяльність 5 підпільних виробництв, з яких 2 – незаконного виготовлення лікеро-горілчаних виробів, 3 – незаконного виготовлення спирту.
За даним напрямом роботи розпочато 3 кримінальні провадження, з них 2 за ч. 3 ст. 204 КК України.
З початку року до суду направлено 1 кримінальне провадження за ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 204 КК України.
ГУ ДФС у Київській області