В покинутих сітках на Київському водосховищі виявили сотні кілограмів тухлої риби

В покинутих сітках на Київському водосховищі виявили сотні кілограмів тухлої риби. Ймовірно, у сітках виявили сотні кілограмів цінних видів риб. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив Володимир Мухін, керівник Київського рибоохоронного патруля.

Рибокопи Київщини під час зачистки водойм виявили в акваторії 32 бакена на Київському водосховищі сотні метрів покинутих промислових сіток.

За словами Володимира Мухіна, у цих сітках загинули та зіпсувалися десятки, а, може, й сотні кілограмів цінних видів риб: лящі, товстолоби, щуки, судаки тощо.

«Це наочний меганегативний приклад, як безвідповідальна господарська діяльність завдає непоправних збитків природнім ресурсам», – наголосив керівник Київського рибоохоронного патруля.

Водночас Володимир Мухін нагадав, що в Україні протягом останнього десятиліття немає жодного сучасного й проєвропейського закону, який би врегулював сферу рибного господарства та любительського рибальства за принципом сталого розвитку.

«Недолуге та застаріле законодавство не дає сповна проконтролювати промисловий вилов та здійснити його детінізацію», – зазначив пан Володимир.

Окрім цього, керівник Київського рибоохоронного патруля, закликав Міністерство аграрної політики та продовольства України звернути увагу на цю проблему, яка викликає неабиякий соціальний резонанс та ставить під сумнів раціональне використання водних біоресурсів.

«Я, як перший керівник Рибоохоронного патруля в Україні, маючи практичний досвід та знаючи не тільки проблему з середини, але й можливі шляхи її вирішення, готовий максимально сприяти та ініціювати законодавчі зміни у сфері охорони водних біоресурсів, рибного господарства та регулювання рибальства», – наголосив Володимир Мухін.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”